/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Rainforest Alliance: zapobiegamy zmianom klimatycznym

NEPCon

Autor:
Źródło: NEPCon
Data: 2009-04-17


Rainforest Alliance jest pierwszą organizacją wydającą certyfikaty FSC, która uzyskała pełne uprawnienia do weryfikacji działalności leśnej w standardzie VSC (Voluntary Carbon Standard, Dobrowolny Standard Węglowy). Uprawnienia przyznała American National Standards Institute (ANSI), instytucja ustalająca normy techniczne obowiązujące w USA. Akredytacja dotyczy międzynarodowego standardu weryfikacji i zatwierdzania emisji gazu cieplarnianego, normy ISO 14065:2007, wraz z odpowiednim sprzętem i zespołami nadzorującymi zatwierdzanie w standardzie VSC.

VCS staje się wiodącym standardem w dobrowolnej weryfikacji przedsięwzięć związanych z łagodzeniem zmian klimatycznychVCS staje się wiodącym standardem w dobrowolnej weryfikacji przedsięwzięć związanych z łagodzeniem zmian klimatycznychFot. www.sxc.hu

Wiodący standard
„VCS staje się wiodącym standardem w dobrowolnej weryfikacji przedsięwzięć związanych z łagodzeniem zmian klimatycznych” mówi Jeff Hayward, Kierownik ds. Inicjatyw Klimatycznych Rainforest Alliance. „Jesteśmy pierwszą organizacją certyfikującą w systemie FSC, która jednocześnie posiada formalne uprawnienia do weryfikacji zgodnie ze standardem VCS. Umożliwia nam to zaoferowanie szerszego zakresu usług związanych z odpowiedzialnym leśnictwem i ochroną przed zmianami klimatycznymi”. W związku z naszą ścisłą współpracą z Rainforest Alliance, NEPCon także oferuje audity według standardów VCS.

Rainforest Alliance zdążyła już zatwierdzić jeden projekt dotyczący zalesiania zgodny ze standardem VCS. Projekt Carbonfund.org’s Tensas National Wildlife Refuge Reforestation w Luizjanie (USA) uzyskał niedawno podwójne zatwierdzenie. Rainforest Alliance zaaprobowała projekt jako zgodny ze standardem VCS, jednocześnie zatwierdzono również zgodność projektu ze standardem CCB (Climate, Community & Biodiversity) i odznaczono go Złotym Wyróżnieniem. W czasie trwania projektu z atmosfery zaabsorbowanych zostanie ponad 600 000 ton dwutlenku węgla.

Leśnictwo i absorpcja dwutlenku węgla
Uzyskanie uprawnień do zatwierdzania zgodności ze standardem VCS jest naturalnym krokiem dla Rainforest Alliance. Organizacja już od kilku lat koncentruje się na działalności leśnej związanej z ograniczaniem emisji dwutlenku węgla.
Rainforest Alliance zatwierdziła i zweryfikowała tego rodzaju przedsięwzięcia w Meksyku, Nikaragui, Panamie, Anglii, Chile, Brazylii, Wenezueli, oraz Indonezji. Obecnie pracuje nad projektami w ponad 20 krajach.

Od dwóch lat Rainforest Alliance dokonuje auditów węglowych, zarówno dla właścicieli terenów posiadających certyfikaty FSC / Rainforest Alliance, jaki i dla tych, którzy certyfikatów nie posiadają. Audity obejmują standardy CCB, Plan Vivo i CCX (Chicago Climate Exchange).
Współpracując z Rainforest Alliance, NEPCon obecnie oferuje zatwierdzanie i weryfikację w standardach VCS, CCB i CCX. Ponadto NEPCon niebawem rozszerzy swoją ofertę o kontrolę emisji gazów cieplarnianych na poziomie korporacyjnym.

Źródło: Rainforest Alliance


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz