/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

DLH Poland członkiem Grupy Roboczej FSC Polska

DLH

Autor: Patryk Gut
Źródło: DLH
Data: 2009-04-17


1 kwietnia 2009 roku firma DLH POLAND Sp. z o.o., została przyjęta do grona członków Grupy Roboczej FSC Polska, wchodząc w skład izby ekonomicznej Stowarzyszenia.

 

Grupa Robocza FSC Polska, to prestiżowy klub skupiający największych i najważniejszych graczy branży drzewnej szczególnie zaangażowanych w kwestie ochrony środowiska i racjonalnej gospodarki leśnej. W ramach tej organizacji firma chce na partnerskich zasadach współuczestniczyć w tworzeniu standardów obowiązujących zarządców lasów i przemysł drzewny.

Forest Stewardship Council jest niezależną, pozarządową organizacją non-profit, promującą racjonalną gospodarkę leśną. FSC gwarantuje unikatowy mechanizm współdecydowania o losie leśnictwa, oparty o konsensus pomiędzy przyrodnikami, ludnością lokalną i rdzenną oraz przemysłem korzystającym z zasobów leśnych. System certyfikacji FSC jest najpopularniejszym i najbardziej dokładnym systemem kontroli obrotu drewnem na świecie. Należy także zauważyć, że system certyfikacji FSC jest inicjatywą dobrowolną, co oznacza, że przedsiębiorstwa wdrażają odpowiednie procedury i poddają się kontroli z własnej inicjatywy.

Więcej informacji na temat Związku Stowarzyszeń „Grupa Robocza FSC Polska” można znaleźć na stronie www.fsc.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz