/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Kolejna firma planuje zająć się produkcją pelletu

Parkiet

Autor: oprac. dja
Źródło: Parkiet
Data: 2009-04-17


Jak informuje "Parkiet", Zakłady Urządzeń Kotłowych Stąporków planują jak najszybsze rozpoczęcie wytwarzania biomasy, a konkretnie produkcję pelletu.

Fot. ZUK Stąporków

- Jeszcze w tym sezonie grzewczym chcielibyśmy sprzedawać pellet. Posiadamy innowacyjną technologię jego wytwarzania, opracowaną wspólnie z uniwersyteckimi naukowcami. Teraz czekamy na zatwierdzenie niezbędnych wniosków i certyfikatów - mówi Lech Pasturczak, przewodniczący rady nadzorczej giełdowej spółki.

Firma skonstruowała własne maszyny do produkcji granulatu, które docelowo zamierza sprzedawać również na dużą skalę.

Spółka nie ujawnia wielkości poczynionych w tym zakresie inwestycji. - Rozwój finansujemy samodzielnie. Liczymy na wsparcie z Unii Europejskiej - informuje Pasturczak. Jego zdaniem, produkcja innowacyjnego paliwa może diametralnie poprawić wyniki finansowe. - Dziś trudno mówić o konkretach, ale wiążemy z tą działalnością spore nadzieje - kończy szef rady nadzorczej.

Zakłady Urządzeń Kotłowych Stąporków S.A. jest jedną z czołowych firm obsługującą branżę energetyczną w Polsce. Głównym profilem działalności przedsiębiorstwa jest kompleksowa realizacja zadań na rzecz energetyki zawodowej i szeroko pojętej energetyki przemysłowej.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz