DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Podłogi sportowe - Barkiet-Sport

Barlinek SA

Autor:
Źródło: Barlinek SA
Data: 2005-02-15


W dniach 24 - 26 lutego, na Targach Sport-Rekreacja 2005 w Warszawie, Barlinek S.A. zaprezentuje swoją podłogę Barkiet-Sport.

Barkiet-Sport to jedna z niewielu podłóg sportowych na rynku polskim legitymująca się certyfikatem wg nowej zaostrzonej normy DIN 18032 część 2. Jest to norma obowiązująca w krajach Unii Europejskiej. Uzyskanie certyfikacji na jej zaostrzoną wersję umożliwia montaż Barkiet-Sport także w obiektach o randze olimpijskiej. Dodatkowo podłoga otrzymała certyfikat zgodności z PN 90/D-94019, a jej walory dla obiektów sportowych docenił PZKosz, przyznając własny certyfikat.

Barlinecka podłoga Barkiet-Sport, oparta na polskiej technologii, to wyjątkowa propozycja na rynku. Konstrukcja podłogi jest niezwykle trwała i odporna na rozmaite obciążenia. Efekt ten uzyskano tworząc podłogę o grubości 15 mm. Parkiet zapewnia użytkownikom wysoki komfort prowadzenia rozgrywek i zajęć m.in. dzięki odpowiednim parametrom odbicia piłki. Elastyczność nawierzchni i specjalny system pochłaniania energii w konstrukcji podłogi, chroni zawodników przed urazami stawów, ścięgien i układu kostnego.

Zamysłem projektantów było stworzenie podłogi komfortowej dla użytkowników, dlatego Barkiet-Sport jest zbudowany z desek o długości 2205 mm i szerokości 207 mm. Zapewnia to, w porównaniu z podłogami parkietowymi, minimalną ilość szczelin. Nie powstają na niej również wybrzuszenia, typowe dla materiałów litych. Krótszy jest także czas montażu, a podłoga jest idealnie równa i gładka. Drewno w warunkach fabrycznych pokrywane jest lakierem nawierzchniowym o właściwościach antypoślizgowych. Warstwa wierzchnia Barkiet-Sport oferowana jest w dwóch gatunkach drewna: buk i dąb.

Podłoga została zaprojektowana z myślą o trwałości i niskich kosztach eksploatacji. Barkiet-Sport może być poddawany renowacji. Przy całkowitej wymianie, po 20 - 30 latach, drewno jako materiał ekologiczny nie podlega procesowi składowania i nie zanieczyszcza środowiska naturalnego.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz