/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Ceny drewna 2009 - surowiec tartaczny wielkowymiarowy - dąb

Drewno.pl

Autor: dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2009-04-12


Aktualne ceny oraz informacje dotyczące popytu i podaży surowca drzewnego z grupy handlowej W Standard dąb. Wszystkie ceny podano w wartościach netto, surowiec drzewny obłożony jest stawką podatku VAT w wysokości 22%.

Wykres 1. Prezentuje średnie ceny surowca drzewnego dębowego klasy WC01, na podstawie której obliczane są ceny innych klas z grupy handlowej W Standard. Grupa ta to przede wszystkim drewno tartaczne klas WA02, WA03, WB01, WB02, WB03, WC01, WC02, WC03, WD1, WD2, WD3. Średnia cena 1m3 drewna obliczona została na podstawie zakończonych aukcji systemu e-drewno z uwzględnieniem mas drewna zakupionych za poszczególne ceny w danym miesiącu.
Wykres 1.
Wykres 2. Obrazuje popyt na surowiec drzewny z grupy handlowej W Standard Dąb. Zielonym kolorem zaznaczono masy drewna oferowane do sprzedaży przez jednostki Lasów Państwowych w systemie e-drewno. Żółty kolor obrazuje ilość drewna jaka została zakupiona (wylicytowana) przez klientów. Litera M przy wartościach oznacza miliony m3, litera K - tysiące m3. Uwaga: Masy drewna "do sprzedaży" wyliczone są na podstawie ofert wystawionych w systemie e-drewno w okresie danego miesiąca. Teoretycznie jest więc możliwe, że część drewna, która nie została sprzedana, została w tym samym miesiącu wystawiona ponownie do sprzedaży "powiększając" pulę oferty. Rzeczywista oferta ilości drewna do sprzedaży w danym miesiącu mogła być niższa.
Wykres 2.
Wykres 3. Przedstawia średnie ceny 1m3 surowca drzewnego klasy WC01 Dąb obliczone na podstawie zakończonych aukcji systemu e-drewno z uwzględnieniem mas drewna zakupionych za poszczególne ceny w danym miesiącu z podziałem na regionalne dyrekcje Lasów Państwowych (RDLP). Kolory żółty i zielony zostały zastosowane naprzemiennie w celu poprawienia czytelności wykresu.
Wykres 3.
Na Wykresie 4. pokazano procentowy udział drewna sprzedanego (wylicytowanego) do drewna wystawionego do sprzedaży przez nadleśnictwa w zakresie grupy handlowej W Standard Dąb w rozbiciu na poszczególne regionalne dyrekcje Lasów Państwowych. Udział ten obrazuje regionalny popyt na drewno sosnowe w kolejnych miesiącach. Uwaga: Masy drewna "do sprzedaży" wyliczone są na podstawie ofert wystawionych w systemie e-drewno w okresie danego miesiąca. Teoretycznie jest więc możliwe, że część drewna, która nie została sprzedana, została w tym samym miesiącu wystawiona ponownie do sprzedaży "powiększając" pulę oferty. Rzeczywista oferta ilości drewna do sprzedaży w danym miesiącu mogła być niższa. Kolory żółty i zielony zostały zastosowane naprzemiennie w celu poprawienia czytelności wykresu.
Wykres 4.
Wykres 5. pokazuje popyt na surowiec drzewny z grupy handlowej W Standard Dąb w poszczególnych regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych w ostatnim zakończonym miesiącu. Zielonym kolorem zaznaczono masy drewna oferowane do sprzedaży przez jednostki Lasów Państwowych w systemie e-drewno. Żółty kolor obrazuje ilość drewna jaka została zakupiona (wylicytowana) przez klientów. Litera M przy wartościach oznacza miliony m3, litera K - tysiące m3. Uwaga: Masy drewna "do sprzedaży" wyliczone są na podstawie ofert wystawionych w systemie e-drewno w okresie danego miesiąca. Teoretycznie jest więc możliwe, że część drewna, która nie została sprzedana, została w tym samym miesiącu wystawiona ponownie do sprzedaży "powiększając" pulę oferty. Rzeczywista oferta ilości drewna do sprzedaży w danym miesiącu mogła być niższa.
Wykres 5.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz