/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Podcinaki COMFORT z systemem płynnej regulacji rzazu

 Fabryka Pił i Narzędzi WAPIENICA Sp. z o.o.

Autor: opr. JR
Źródło: Fabryka Pił i Narzędzi WAPIENICA Sp. z o.o.
Data: 2009-04-10


GLOBUS poszerza swoją ofertę pił podcinających o podcinak z płynnym systemem regulacji COMFORT. Za pomocą tego systemu można bardzo prosto i szybko dopasować rzaz piły podcinającej do rzazu piły głównej.

Podcinak skladany regulowanyPodcinak skladany regulowanyFot. Globus Wapienica

System ten nie wymaga stosowania przekładek oraz rozkładania i składania zestawu, co ma zdecydowany wpływ na skrócenie czasu przezbrojenia maszyn. Przeprowadzone badania i testy u użytkowników pokazały, iż średni czas zmiany nastaw nie przekracza kilkunastu sekund. Testy, które przeprowadzone zostały w grupie użytkowników tnących płytę wiórową i MDF na formatyzerkach poziomych, wykazały, iż system ten gwarantuje: oszczędność czasu na przezbrojenia, dokładne cięcie oraz lekką pracę podcinaka. Dodatkowymi zaletami podcinaka są: duża żywotność systemu regulacji oraz mała masa korpusu, który został wykonany ze specjalnego gatunku aluminium. Regulacja podcinaka odbywa się poprzez trzy czwarte obrotu pokrętła z zakresem regulacji szerokości rzazu 2,8-3,6 mm bez zdejmowania podcinaka z wału maszyny.

System COMFORT umożliwia sztywną regulację dzięki zastosowaniu bardzo precyzyjnego gwintu. Samo ustawienie szerokości rzazu to prosta czynność polegająca na odblokowaniu regulacji kluczem imbus, nastawieniu rzazu poprzez obrót pokrętła i zablokowaniu regulacji. Kluczyk ten stanowi wyposażenie podcinaka. Dodatkowo w zestawie zamieszczony jest imbus do  demontowania piłek podcinających oraz podkładka dystansowa.

Podcinak z płynną regulacją COMFORT pozwala na zastosowanie go razem z piłami głównymi o rzazach w zakresie 2,7-3,5 mm. System ten dopasowany jest do większości maszyn dostępnych na rynku. Po zużyciu piłek podcinających system  COMFORT umożliwia łatwą wymianę piłek na nowe. Z tym systemem regulacji GLOBUS oferuje piły podcinające z płytkami z węglikiem spiekanym COMFORT HM oraz piły podcinające z polikryształem diamentu COMFORT DIA. Komplety pił na wymianę znajdują się w stałej ofercie producenta.

Podcinaki COMFORT z systemem płynnej regulacji rzazu (Zdjęcia: 3)

Podcinak skladany regulowanyPodcinak skladany regulowanyRysunek złozeniowy podcinaka

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz