/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Ze Swarzędza nie zostanie nawet marka

Autor: Jacek Okrzesik, skrót. dja
Źródło: Forsal.pl
Data: 2009-04-09


Swarzędz pada, a wraz z nim jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich marek. Ten znak towarowy będzie wystawiony na sprzedaż, tak jak cały majątek spółki, ale jak dowiaduje się Forsal szanse, że ktoś go kupi, nie są wielkie.

Chętnych na zakup marki Swarzędz może zabraknąć, gdyż błędy kolejnych zarządów doprowadziły do obniżenia jej prestiżu i wartości. Analitycy uważają wręcz, że nienajlepsza strategia marketingowa marki, spowodowana słabą orientacją na rynku była jedną z przyczyn stopniowego upadku firmy. Oferta Swarzędza była bowiem skierowana przede wszystkim do grup docelowych niezbyt rozwojowych i zyskownych z punktu widzenia firmy, głównie do osób starszych, toteż potencjał marki nie był należycie wykorzystany.

Markę Swarzędza udałoby się uratować, oczywiście pod warunkiem, że znajdzie się nabywca, który będzie chciał ją wykorzystać. Szanse na to nie są jednak zbyt duże ponieważ nie ma ona już takiej wartości, jak jeszcze kilka lat wcześniej, gdyż jest obecnie nie najlepiej kojarzona na rynku. Jej rewitalizacja wiązałaby się z dużymi kosztami i znacznym ryzykiem rynkowym. A podczas kryzysu firmy unikają raczej kosztownych i ryzykownych inwestycji.

Z nieoficjalnych informacji krążących po rynku kapitałowym wynika, że w wariancie optymistycznym, po przeprowadzeniu likwidacji spółki, na jedną jej akcję może przypaść około 15 groszy. Akcje Swarzędza były ostatnio notowane na GPW po 5 groszy, dlatego - z punktu widzenia udziałowca - podjęta decyzja o likwidacji spółki jest w tym przypadku korzystna.

Przeczytaj cały artykuł >>>


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA