/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

DREMA i FURNICA przynoszą dobre perspektywy!

MTP

Autor:
Źródło: MTP
Data: 2009-04-07


W dniach 31 marca - 3 kwietnia w Poznaniu odbyły się targi DREMA i FURNICA, będące najważniejszym spotkaniem biznesowym branży drzewnej i meblarskiej w tej części Europy. Zarówno liczba wystawców i frekwencja zwiedzających oraz jakość rozmów na stoiskach, są swoistym barometrem bieżącej sytuacji na rynku.

Drema 2009Drema 2009Fot. MTP

W tym roku udział w targach wzięło blisko 800 firm - dostawców do branży drzewnej i meblarskiej, prezentując się na powierzchni 35 000m2. Z tą obszerną i zróżnicowaną ofertą zapoznało się ponad 21 000 profesjonalistów z Polski i zagranicy. Statystyki te są porównywane z ubiegłoroczną edycją targów DREMA i FURNICA.

WYDARZENIA - Fabryka Mebli na Żywo - transfer najnowszych technologii
Na specjalnie wydzielonej przestrzeni pawilonu 3A po raz trzeci odbyła się unikalna w skali światowej prezentacja produkcji mebli na żywo. Partnerzy Fabryki Mebli na Żywo, czołowi producenci oraz dostawcy maszyn, narzędzi i komponentów, wspólnie z organizatorem - Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, w tym roku prezentowali proces wytwarzania mebli jadalnianych (stół, krzesła, regał) z drewna litego. Prawidłowe funkcjonowanie Fabryki Mebli koordynował profesjonalny zespół pod kierownictwem prof. Jerzego Smardzewskiego z Katedry Meblarstwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

WYDARZENIA - Urok detalu - Jakie trendy dla meblarstwa?
Na odbywających się równolegle targach FURNICA królowała wystawa Urok Detalu - Barwy Wypoczynku, w ramach której swoje prelekcje zaprezentowali eksperci w dziedzinie dizajnu i psychologii koloru. Wykłady i warsztaty Zuzanny Skalskiej, trendwatchera holenderskiej agencji VanBerlo Strategy + Design, dotyczyły percepcji koloru, jego postrzegania przez konsumentów. Prelekcje Marka Borowińskiego  związane były z wykorzystaniem kolorów w strategii sprzedaży, jako czynnika psychologicznego, w dużej mierze determinującego wybór produktu.

WYDARZENIA - Polwood 2009: Spotkanie czołowych przedstawicieli branży
Dzień drugi targów DREMA i FURNICA obfitował w liczne wydarzenia towarzyszące, wśród których jednym z najważniejszych było III Forum Gospodarcze Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego POLWOOD zorganizowane przez Wydawnictwo Inwestor oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Liczni uczestnicy debaty dyskutowali na temat konkurencyjności kosztowej polskiego przemysłu drzewnego i meblarskiego w Europie. Wręczono również nagrodę Polwood za inwestycję roku 2008, którą uhonorowana została Fabryka Mebli „Szynaka".

POZNAŃ - tu warto być
Przygotowaniom do tegorocznej edycji targów DREMA i FURNICA towarzyszyły głosy niepewności oraz napięta atmosfera wyczekiwania. Było to efektem ogólnoświatowej sytuacji gospodarczej z kryzysem w tle. O to, jak będzie i co przyniosą najbliższe miesiące pytali wszyscy wyczekujący wiosenneg o spotkania w Poznaniu. Pozytywna atmosfera na targach DREMA i FURNICA przepełniona konkretnymi rozmowami o przyszłości, świadczy o nadal wysokim potencjale inwestycyjnym branży drzewnej i meblarskiej w tej części Europy.

Następna edycja targów DREMA i FURNICA: 13-16 kwietnia 2010. Patronat Hanorowy nad targami DREMA i FURNICA objął Minister Gospodarki.

DREMA i FURNICA przynoszą dobre perspektywy! (Zdjęcia: 4)

Drema 2009Polwood 2009Urok detaluFabryka mebli na żywo

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz