/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Aramis upadł, ale produkuje

Drewno.pl

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Drewno.pl
Data: 2009-04-07


Na początku marca sąd gospodarczy w Jeleniej Górze ogłosił upadłość jednego z największych krajowych producentów programu ogrodowego - Aramis sp. z o.o. z siedzibą w Biedrzychowicach. Pomimo ogłoszonej upadłości Aramis prowadzi działalność gospodarczą.

Aramis - magazyn produktów gotowychAramis - magazyn produktów gotowychFot. Aramis

Przyczyny kłopotów firmy są złożone, jedną z nich są umowy "opcji walutowych" jakie zarząd spółki zawarł z bankami.

Po ogłoszeniu upadłości zatrudnienie zostało zmniejszone o ok. 60 osób, jednak jak informuje Przemysław Jedliński, syndyk masy upadłościowej - w większości były to osoby, które już wcześniej nie świadczyły pracy dla spółki, a przebywały np. urlopach wychowawczych.

Pomimo upadłości Aramis cały czas produkuje. Obecnie w dwóch zakładach produkcyjnych zatrudnionych jest 230 osób. Syndyk złożył już wniosek o zgodę na prowadzenie działalności gospodarczej w okresie dłuższym niż trzy miesiące.

Przyszłość zakładów nie jest jeszcze jasna, ponieważ w trakcie opracowywania znajduje się plan likwidacji spółki. Wszystko wskazuje na to, że nie zostaną one zlikwidowane, lecz sprzedane nowemu właścicielowi.

Trwają rozmowy z dotychczasowymi kontrahentami. Jeśli osiągniemy porozumienie, możliwa jest rzadko spotykana sytuacja, w której spółka znajdująca się w upadłości będzie zwiększała zatrudnienie - mówi Przemysław Jedliński. 

Aramis od 1987r. zajmuje się produkcją szerokiej gamy produktów programu ogrodowego.  W ostanim czasie firma przerabiała ok. 130 tys m3 surowca drzewnego rocznie. Głównym kierunkiem sprzedaży są rynki krajów Unii Europejskiej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz