/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

KPPD: Waluty pogarszają wyniki za 2008r.

KPPD

Autor: dja
Źródło: KPPD
Data: 2009-04-05


Zarząd Koszalińskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego SA poinformował, że spółka zweryfikowała sprawozdanie finansowego za 2008r. W wyniku zastosowania się do sugestii audytora zmienione zostały zasady wyceny instrumentów finansowych, co wpłynęło na obniżenie wyniku netto o kwotę 591 tys. zł.

Dotychczas KPPD dokonywało wyceny instrumentów w wartości godziwej porównując kurs terminowy z poszczególnych umów z kursem kupna/sprzedaży waluty banku zobowiązanego do kupna/sprzedaży waluty bazowej na dzień bilansowy, natomiast po zmianie do wyceny pochodnych instrumentów finansowych zastosowano wartość godziwą ustaloną wg formuły stosowanej przez bank, z którym została zawarta umowa na dany produkt finansowy.

Przyjęcie formuły stosowanej przez banki przełożyło się na pogorszenie wyniku netto o kwotę 591 tys. zł oraz spowodowało wzrost krótkoterminowych zobowiązań finansowych o 714 tys. zł i spadek innych krótkoterminowych aktywów finansowych o 16 tys. zł w stosunku do informacji zawartej w raporcie kwartalnym za IV kwartał oraz w raporcie bieżącym nr 4/2009 z dnia 02.01.2009r.

Po uwzględnieniu zmian strata netto spółki za 2008r wzrosła z 5,105 mln zł do 5,696 mln zł wobec zysku w wysokości 15,295 mln zł uzyskanego w 2007r.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz