/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Pracownicy Mondi protestują przeciw cięciom płac

PAP

Autor:
Źródło: PAP
Data: 2009-04-05


Około 300 pracowników fabryki papieru należącej do Mondi Świecie SA, protestowało w piątek przeciwko obniżaniu wynagrodzeń w firmie. Zarząd spółki prowadzi mediacje w ramach sporu zbiorowego.

Fot. Mondi

Zdaniem protestujących, zarząd firmy stara się obniżyć ich realne wynagrodzenia poprzez próby pozbawienia niektórych świadczeń socjalnych, gwarantowanych umową prywatyzacyjną i wyższe niż w innych zakładach koncernu normy wydajności. To spowoduje około 28% obniżenie realnego rocznego wynagrodzenia pracowników - napisano w petycji adresowanej do szefa rady nadzorczej Mondi Świecie SA.

Protestujący podkreślili w swoim piśmie, że od chwili przejęcia zakładu w Świeciu przez Mondi, wydajność produkcji w przeliczeniu na jednego pracownika podwoiła się. Jednocześnie działające w zakładzie związki zawodowe starały się nie eskalować żądań płacowych, co sprawiło, że świecki zakład ma jeden z najniższych procentowo wskaźników udziału kosztów personalnych w grupie Mondi.

Zarząd Mondi Świecie SA nie odniósł się w piątek do postulatów protestujących. Ze względu na brak porozumienia z organizacjami związków zawodowych w kwestii przyrostu wynagrodzeń w 2009 roku, prowadzimy mediacje w ramach sporu zbiorowego - napisał Maciej Kunda, prezes Mondi Świecie SA w oświadczeniu przekazanym PAP.

Mondi Świecie SA jest częścią Grupy Mondi, która powstała z połączenia Grupy Frantschach oraz Mondi Packaging Europe. Produkuje rocznie ok. 800 tys. ton papieru dla przemysłu wytwarzającego tekturę falistą i worki papierowe.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz