/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

I Mistrzostwa Polski w Umiejętnościach Leśnych zakończone

mat. Drewno.pl i ComPress S.A.

Autor: opr. PR
Źródło: mat. Drewno.pl i ComPress S.A.
Data: 2009-04-01


Wiemy, kto będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy! 10 drużyn uczniów szkół leśnych z całej Polski, wzięło udział w zawodach, które były pierwszymi polskimi eliminacjami do tegorocznych Mistrzostw Europy Drwali 2009. Zawody odbędą się pod koniec maja w Niemczech. Polska będzie reprezentowana przez drużynę młodych zawodników z Zespołu Szkół Leśnych w Tucholi, która pokonała rywali w większości konkurencji…

Mistrzowie Indywidualni - praca pilarkąMistrzowie Indywidualni - praca pilarkąFot. Husqvarna

W ostatni weekend marca, Zespół Szkół Leśnych w Tucholi gościł najlepsze drużyny młodych drwali z całej Polski - członków stowarzyszenia EUROPEA – Polska.

Grupy w składzie: 4 zawodników, zawodnik rezerwowy, trener i kierownik zmagały się z siłą tucholskich lasów i własnymi słabościami. Zawodnicy wzięli udział w 5 regulaminowych konkurencjach związanych z pracą pilarką (ścinka drzew, okrzesywanie, przygotowanie pilarki do pracy, złożona przerzynka kłód oraz dokładność przerzynki) oraz w biegu leśnika. Konkurencje zostały przeprowadzone w specjalnie przygotowanych warunkach. Ich precyzję i profesjonalizm ocenił sztab Jurorów, złożonych ze specjalistów danej konkurencji. „Jesteśmy dumni, że możemy, jako HUSQVARNA przyczynić się do wysłania polskiej reprezentacji młodych drwali na Mistrzostwa Europy… Zawodnicy muszą przebyć jeszcze długą drogę zanim osiągną upragnione cele, dlatego trzymamy za nich kciuki! Wierzę, że osiągną świetne wyniki! - powiedział Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy HUSQVARNA.

Uroczyste zakończenie zawodów…
Na uroczystości zakończenia Mistrzostw, oprócz zawodników, sędziów i organizatorów
z ZSL w Tucholi, obecni byli przedstawiciele: Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
w Toruniu, Stowarzyszenia Szkól Rolniczych i Leśnych EUROPEA – Polska oraz Sponsora Głównego – firmy HUSQVARNA. Wyniki dwudniowych zmagań zostały ogłoszone
w kategoriach indywidualnych i zespołowych przez Sędziego Głównego – Grzegorza Sarzyńskiego, zastępcę Nadleśniczego Nadleśnictwa Tuchola. O miejscach na podium decydowała suma punktów uzyskana przez drużynę we wszystkich konkurencjach.


Mistrzowskie Drużyny:


I miejsce- ZSL w Tucholi
II miejsce- TL w Starościnie
III miejsce- ZSL w Warcinie


Mistrzowie Indywidualni - praca pilarką

I miejsce- Adam Wawrzak – ZSL w Tucholi
II miejsce- Adam Dobreńko – ZSL w Tucholi
III miejsce- Szczepan Nitek- ZSL w Tucholi

Najlepsi z najlepszych…

Nominację na wyjazd na VIII Mistrzostwa Europy Drwali wręczyli, na ręce kapitana zespołu z ZSL w Tucholi, przedstawiciele EUROPEA- Polska. Przyznana została również nagroda Fair Play dla ZSL w Zagnańsku. Uczniowie sami oddawali głosy na przeciwników, którzy najbardziej wyróżniali się sportową postawą. Na cześć wszystkich zawodników zabrzmiały dźwięki myśliwskiego rogu.  

Mistrzostwa oficjalnie zakończył Dyrektor RDLP w Toruniu - Janusz Kaczmarek: „Przyjechaliście do Tucholi, aby sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności leśne. Jestem pewien, że wykorzystacie je z pożytkiem w swoim życiu. W dzisiejszej trudnej rzeczywistości, posiadanie wielu różnych umiejętności jest potrzebne każdemu człowiekowi. I Mistrzostwa Polski w Umiejętnościach Leśnych uważam za zakończone!”.
 
„Chciałabym serdecznie pogratulować zawodnikom. Wszyscy jesteście zwycięzcami! Dziękuję osobom, które pomogły nam w organizacji mistrzostw - dziękujemy za ciężką pracę. Dziękujemy i szanujemy!” – podsumowała Aniela Czyżyk, Dyrektor ZSL w Tucholi.

I Mistrzostwa Polski w Umiejętnościach Leśnych zakończone (Zdjęcia: 8)

Mistrzowie Indywidualni - praca pilarkąTechnikum Leśne Tułowice przed konkurencją ścinka drzewKonkurencja ścinka drzewKonkurencja dokładność przerzynkiKonkurencja złożona przerzynka kłódBieg leśnikaUroczyste zakończenie MistrzostwAniela Czyżyk, Dyrektor ZSL w Tucholi podczas zakończenia Mistrzostw

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Mimo, że młodzi to umiejętności już mają.

Jeśli HUSQVARNA wyposaży ich w odpowiedni sprzęt, bo na szkoły to raczej nie ma co liczyć, to w Niemczech spokojnie mogą zawalczyć o miejsce na podium.

Wiktor [1]Odpowiedz na ten komentarz2009-04-06 17:56:56

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz