/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Centrozap: Austriacka spółka zabezpieczeniem inwestycji w Rosji

Centrozap

Autor: dja
Źródło: Centrozap
Data: 2009-04-01


Centrozap sprzedał spółce zależnej wszystkie aktywa majątku finansowego związanego z inwestycją prowadzoną w Rosji.

Spółka WoodinterKom GmbH odkupiła od Centrozap SA:
- 70,0% udziałów w zależnej CentroWoodKom Sp. z o.o. z siedzibą w Republice Komi, Federacja Rosyjska za łączną cenę 4,5 mln Euro;
- 100,0% udziałów w spółce zależnej CentroBudKom Sp. z o.o. z siedzibą w Republice Komi, Federacja Rosyjska za łączną cenę 0,5 mln Euro.

Wartość ewidencyjna pakietu 70,0% udziałów CentroWoodKom Sp. z o.o. wraz z wszelkimi dodatkowo poniesionymi przez Emitenta nakładami na majątek finansowy tej Spółki w księgach Centrozap SA wynosiła w przeliczeniu na złotówki 11.467.264,29 zł, natomiast wartość ewidencyjna pakietu 100,0% udziałów CentroBudKom Sp. z o.o. w księgach Centrozap SA wynosiła w przeliczeniu na złotówki 2.099.478,89 zł. Transakcja jest realizowana po cenach rynkowych i przy uwzględnieniu tzw. wartości godziwej.

Przeprowadzone transakcje stanowią kolejny etap realizacji inwestycji Grupy Kapitałowej Centrozap w ramach Projektu inwestycyjnego na terenie Republiki Komi w zakresie budowy Zakładu Głębokiej Przeróbki Drewna na terenie Republiki Komi w ramach "Programu Inwestycji Priorytetowych w dziedzinie zagospodarowania lasów Federacji Rosyjskiej".

Głównym powodem przeprowadzenia tej transakcji było maksymalne ograniczenie wszelkich ryzyk realizacji projektu, w tym w szczególności ryzyka politycznego inwestycji. Pomiędzy Austrią i Federacją Rosyjską podpisana jest bilateralna umowa, która wspiera i chroni wzajemne inwestycje podmiotów gospodarczych tych dwu państw.

WoodinterKom GmbH (spółka zależna w 100% od Centrozap SA) sfinansuje zakup udziałów w/w spółek ze środków własnych, pozyskanych od inwestora zewnętrznego w terminie do dnia 31 lipca 2010 roku.

Spółki CentroWoodKom Sp. z o.o. oraz CentroBudKom Sp. z o.o. będą kontynuować działalność w zakresie budowy Zakładu Głębokiej Przeróbki Drewna na terenie Republiki Komi w ramach "Programu Inwestycji Priorytetowych w dziedzinie zagospodarowania lasów Federacji Rosyjskiej".

W najbliższym okresie czasu można spodziewać się podniesienia kapitału w WoodinterKom GmbH przez Centrozap o kwotę 8 mln euro.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA