/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Już jutro rozpoczyna się 25 jubileuszowa edycja targów DREMA

MTP

Autor:
Źródło: MTP
Data: 2009-03-30


Tegoroczne Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA obchodzą niezwykłe święto - 25 jubileuszową edycję. Dla organizatorów oraz wystawców i zwiedzających od lat współtworzących formułę targów jubileusz ten posiada niebagatelne znaczenie, stanowiąc doskonałą okazję do wspomnień.

Targi z historią
Pierwsza edycja targów DREMA odbyła się w roku 1978 i od początku istnienia wydarzenie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Targi odbywały się początkowo w cyklu dwuletnim na przemian z Wystawą Maszyn i Urządzeń do Produkcji Meblarskiej, podczas której swą ofertę prezentowali wyłącznie polscy wystawcy. W roku 1994 zadecydowano o zmianie formuły na coroczną, na co wpływ miała dynamika rozwoju i ogromny potencjał branży drzewnej w Polsce.

DREMA ewoluuje
Na przestrzeni lat poszerzono i uszczegółowiono zakres tematyczny targów DREMA. Wydarzenie budzić zaczęło również coraz większy entuzjazm tak ze strony polskich jak i zagranicznych wystawców i zwiedzających. Szczególna intensyfikacja zainteresowania nastąpiła w latach dziewięćdziesiątych, w których możliwe stało się całkowite otwarcie polskiego rynku. Ten czas we wspomnieniach organizatorów oraz gości targowych DREMY kojarzy się przede wszystkim z promowaniem nowych technologii oraz dołączaniem coraz to nowych firm do grona wystawców. W latach dziewięćdziesiątych podczas targów DREMA, już wówczas pełniących funkcję areny prezentacji nowości i premier, po raz pierwszy przedstawiono oprogramowanie dla produkcji mebli giętych, systemy odpylające dla dużych zakładów czy sztuczne okleiny.

Ważnym momentem w niedawnej historii targów Drema była zmiana terminu wydarzenia z majowego na kwietniowy oraz jego oddzielenie od targów Meble. Nowa formuła targów była efektem kilkuletnich badań i konsultacji z sektorem drzewnym i meblarskim. Na ich podstawie zapadła decyzja o rozdzieleniu imprez targowych oraz wyodrębnieniu z targów MEBLE osobnej wystawy akcesoriów i półfabrykatów do produkcji mebli funkcjonujących pod nazwą Furnica. Zmiany te spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem, doprowadzając do skonkretyzowania grupy docelowej oraz zwiększonej efektywności prowadzonych rozmów.

Fachowo i merytorycznie
Od samego początku opiekę merytoryczną nad targami DREMA sprawuje Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, będące jednocześnie targowym wystawcą. Unikalność DREMY, ukazującej szeroką ofertę wystawienniczą włącznie z prezentacją maszyn do obróbki drewna w ruchu, zwróciła uwagę Europejskiej Federacji Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS, która od kilku lat udziela targom swej rekomendacji. W tym roku w pierwszym dniu targów jej członkowie zgromadzą się na spotkaniu zarządu oraz uczestniczyć będą w Gali Nagród.

W ciągu 25 lat formuła targów DREMA ewoluowała do rangi wydarzenia, które obok bogatej oferty ekspozycyjnej, ukazującej przełomowe rozwiązania technologiczne, prezentuje również interesujące przestrzenie specjalne. Wśród nich do rangi wizytówki targów urosło z pewnością III Forum Gospodarcze Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego POLWOOD 2009 oraz Fabryka Mebli na Żywo.

Organizator targów DREMA i FURNICA 2009:
Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.


Honorowy patronat:
Minister Gospodarki

Więcej: http://www.drema.pl/ http://www.furnica.pl/ http://www.mtp.pl/


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz