/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Trion planuje podbój Europy

PAP

Autor:
Źródło: PAP
Data: 2009-03-27


Po fuzji z czeską spółką VPO Protivanov, notowany na GPW producent stolarki otworowej Trion planuje rozpocząć działalność we Francji, a ciągu najbliższego roku także w Szwajcarii, Włoszech i Belgii. Akcje Trionu mogą też być notowane na zasadzie dual listingu na giełdach w Warszawie i Paryżu.

Fot. Drewno.pl

- Planujemy rozpocząć działalność we Francji, a ciągu 12 miesięcy także w Szwajcarii, we Włoszech i w Belgii - powiedział podczas czwartkowej konferencji Marc Cattelani, partner zarządzający funduszu Novy Fund, który w zamian za 100% udziałów w czeskiej firmie, obejmie akcje i obligacje Trionu o łącznej wartości 43,5 mln zł.

Zdaniem Cattelaniego, korzystając z obecności funduszu na rynkach zachodnioeuropejskich, połączone spółki mogą rozwinąć sprzedaż w tej części kontynentu.

Dodał, że Novy Fund planuje wprowadzić Trion na giełdę w Paryżu na zasadzie dual listingu, aby uczynić producenta bardziej rozpoznawalną marką na tamtejszym rynku. Może to nastąpić pod koniec jesieni 2009r., ale wszystko zależy od sytuacji na rynku.

- Jeśli warunki na rynku będą sprzyjające, przeprowadzimy podwójne notowanie Trionu na giełdzie we Francji - powiedział Cattelani.

Zarząd Trion poinformował w komunikacie giełdowym, że 25 marca zawarł z AMM, zarządzającym Novy Fund BVI, porozumienie przejęcia udziałów spółki European Windows. Na skutek umowy, w skład grupy Trion włączony zostanie lider czeskiego rynku stolarki otworowej, VPO Protivanov.

VPO Protivanov wchodzi w skład grupy VPO, która obejmuje także spółki: Argona, VPO Montaz, VPO Serwis, VPO Proma, VPO Plast, Zlaty Chlum i VPO Protivanov (Chorwacja). Oferowane przez grupę produkty obejmują okna i drzwi z tworzywa sztucznego, rolety, żaluzje, parapety itp.

W 2008r. grupa osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 20,6 mln euro.

Novy Fund może w przyszłości zwiększyć zaangażowanie w polskiej firmie poprzez konwersję objętych obligacji na akcje.

- Nasza wizja inwestycji w Trionie jest długoterminowa - zadeklarował Cattelani, dodając, że fundusz jest nastawiony na ekspansję polsko-czeskiej grupy za granicą.

Oprócz Trionu, Novy Fund posiada obecnie w swoim portfelu akcje m.in. ATM, Trakcji Polskiej oraz Multimedia Polska, choć według Cattelaniego udziały w tej ostatniej zostały ostatnio znacznie zredukowane.

- Przyglądamy się kilku innym spółkom - powiedział Cattelani, zaznaczając, że zaangażowanie w kolejne firmy nie nastąpi wcześniej niż za rok czy dwa lata. Szczególnie atrakcyjny dla funduszu wydaje się sektor IT oraz nieruchomości.

- Wśród spółek w polskim sektorze przemysłowym znaleźć można perły - powiedział przedstawiciel funduszu.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA