/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Kupuj papier ekologiczny zamiast zwykłego

NEPCon (Markets Initiative )

Autor: opr. JR
Źródło: NEPCon (Markets Initiative )
Data: 2009-03-26


Organizacja Market Initiative opublikowała raport dotyczący firm papierniczych, które zaopatrują się w papier spełniający wymogi ochrony środowiska. Organizacja zachęca przedsiębiorstwa związane z przemysłem papierniczym, aby wzorem m.in. firm północnoamerykańskich, włączyły się do „zielonej” akcji swojego sektora.

Jedną z nich jest największy kanadyjski wydawca Indigo Books & Music Inc. Firma wprowadziła politykę zmniejszania konsumpcji papieru oraz redukcji odpadów. Gruntownej zmianie uległa również polityka zaopatrzeniowa firmy mająca na celu zastosowanie papieru pochodzącego z recyklingu lub certyfikowanego FSC, na potrzeby wewnętrznych materiałów i publikacji marketingowych.

Markets Initiative popiera nowe odmiany papieru, do produkcji których wykorzystuje się coraz to bardziej popularne surowce z recyklingu zamiast drewna. Jednocześnie zwraca uwagę na certyfikację papieru z włókien drzewnych. Główną przesłanką płynącą z raportu jest fakt, iż czołowi konsumenci papieru wprowadzają przyjazne środowisku systemy zaopatrzenia, w których czołowe miejsce zajmuje papier z recyklingu, certyfikowany FSC oraz z użyciem włókien celulozowych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA