/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Targi FurniFab 2009 - podsumowanie

Autor:
Źródło: Survey Marketing
Data: 2009-03-26


Targi FurniFab – Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Akcesoriów Tapicerskich 2009: Dobry nastrój i duże zainteresowanie specjalistów z branży.

FurniFab 2009FurniFab 2009Fot. Survey Marketing

Mimo trudnej sytuacji na rynku organizatorzy tegorocznych targów FurniFab – Międzynarodowych Targów Materiałów Obiciowych i Akcesoriów Tapicerskich w Poznaniu mogą być usatysfakcjonowani: w dniach od 3 do 5 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich najnowsze osiągnięcia sektora dostawców dla przemysłu mebli tapicerowanych i mebli do siedzenia zaprezentowało 75 przedsiębiorstw z 11 krajów.

Wystawcy uznali frekwencję i obecność na FurniFab gości-specjalistów za bardzo zadowalające: tegoroczną edycję targów odwiedziło 2 800 przedstawicieli branży meblowej z kraju i zagranicy.

Na trzy miesiące przed krajowymi targami "Meble" i dziewięć tygodni przed ważnymi dla rynku dużych transakcji ilościowych targami M.O.W. w Niemczech, w hali 6A MTP panował duży ruch. Wprawdzie ze względu na napiętą sytuację ekonomiczną organizator targów, poznańska firma Survey Marketing + Consulting Sp. z o.o., odnotował tym razem mniej zgłoszeń wystawców, jednak z drugiej strony budująco wysoka frekwencja gości potwierdziła niezmiennie duże zainteresowanie targami FurniFab przedstawicieli branży meblowej z różnych krajów.

Obecność ważnych decydentów
Już w pierwszy dzień targów frekwencja była wysoka, w drugi dzień – jeszcze lepsza. Szefowa targów, Iwona Cerba z firmy Survey, skomentowała to następująco: "Targi odwiedziły ważne osoby z branży, przedstawiciele dużych polskich producentów mebli byli obecni przez dwa z trzech dni targowych. Jeden z naszych stałych wystawców z Belgii ocenił FurniFab 2009 jako "najlepsze targi w przeciągu ostatnich trzech lat", także wystawcy, którzy byli tu po raz pierwszy, chwalili FurniFab jako udane targi, z właściwymi ludźmi".

Zapoczątkowana w 2003 roku impreza, zyskała z czasem rangę renomowanych targów B2B dostawców dla przemysłu mebli tapicerowanych i mebli do siedzenia z terenu Polski oraz krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Grupą docelową targów FurniFab, których punktem ciężkości są atrakcyjne transakcje zakupu większych ilości produktów, są przede wszystkim osoby o kompetencjach decyzyjnych z sektorów zakupów, wzornictwa i zarządzania produktem. Obecnie targi FurniFab odwiedzają goście z Polski, krajów bałtyckich, Rosji, Niemiec, krajów Beneluksu i Europy Południowej. W tym roku, z uwagi na koniunkturę, wyraźnie spadł udział odwiedzających FurniFab gości z Ukrainy, natomiast frekwencja gości z Czech osiągnęła poziom z roku ubiegłego.

Poszerzona paleta produktów
Specjaliści z branży meblowej mogli być usatysfakcjonowani: na targach FurniFab 2009 zaprezentowano wielostronną ofertę, kreatywne pomysły wzornicze i nowe rozwiązania technologiczne. Obok tradycyjnych segmentów produktów, jak materiały obiciowe, półprodukty, materiały tapicerskie i laminaty, inlety i poduszki, tkaniny, materiały z mikrofazy, czy skóry naturalne i sztuczne, na Furnifab 2009 można było zobaczyć także nowe grupy produktów, jak gumy piankowe i tworzywa piankowe, filce, materiały na materace, półfabrykaty tapicerskie, spody sprężynowe, rdzenie sprężynowe, siatki spiralne, formatki sprężynowe, stelaże tapicerskie, kółka meblowe, nici, maszyny szwalnicze oraz systemy do krojowni i przynależne do nich oprogramowania.

Iwona Cerba ocenia tegoroczne targi optymistycznie: "Nasi wystawcy wykorzystali na FurniFab okazję do aktywnego stawienia czoła zaostrzającej się konkurencji oraz do zaprezentowania klientom indywidualnego know-how swoich firm. Dzięki temu targi FurniFab, jako międzynarodowa platforma specjalistyczna, mogą stać się źródłem nowych impulsów dla branży meblowej na przyszłość." Wystarczająco wiele okazji będzie po temu w Poznaniu ponownie w dniach od 2 do 4 marca 2010 roku.

Zobacz fotorelację >>>

Targi FurniFab 2009 - podsumowanie (Zdjęcia: 5)

FurniFab 2009FurniFab 2009FurniFab 2009FurniFab 2009FurniFab 2009

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz