/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Targi DREWOOD 2009 zakończone

Autor:
Źródło: Agencja Reklamowa Wigor
Data: 2009-03-25


W miniony weekend zakończyły się VI Międzynarodowe Targi Drewna DREWOOD 2009 we Wrocławiu.

Targi Drewood 2009Targi Drewood 2009Fot. Drewno.pl

Udział w imprezie wzięły 74 firmy związane z branżą drzewną. Prezentowały się w szczególności  firmy produkujące i  dystrybuujące maszyny i narzędzia do obróbki drewna, a także tartaki, producenci schodów i parkietów oraz więźby dachowej.

Targi odwiedziło ponad 15 tys. osób. Wg opinii wystawców pojawiło się dużo więcej przedstawicieli branży niż przy okazji poprzednich edycji.  Wynika to z pewnością ze zintensyfikowania reklamy w branżowych mediach oraz rozesłania przez Organizatora targów zaproszeń do potencjalnych klientów prezentujących się firm. Przez trzy dni targowe prowadzono liczne rozmowy biznesowe, które stanowić będą z pewnością dobry asumpt do dalszych działań handlowych.

Odbyły się dwa seminaria branżowe. W piątek, 20. Marca, prelekcję dotyczącą Certyfikacji wyrobów drzewnych poprowadził przedstawiciel  Instytuty Technologii Drewna. Natomiast w sobotniej dyskusji o kryzysie gospodarczym i drogach wyjścia z impasu na rynku drzewnym udział wzięli przedstawiciele Polsko -  Ukraińskiej Izby Gospodarczej.    

W sobotę rozdano także nagrody targowe Grand Prix oraz wyróżniania w kategorii- produkt targów oraz najciekawsze stoisko.  Komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli stowarzyszeń i mediów branżowych zadecydowała o przyznaniu następujących nagród :
- wyróżnienie w kategorii produkt targów otrzymała firma Teknamotor za rębak do odpadów tartacznych ( najbardziej wydajny i bezawaryjny rębak polskiego producenta);
- wyróżnienie w kategorii najciekawsze stoisko przyznano firmie Wiązary Burkietowicz – za efektowny wystrój i interaktywny charakter stoiska;
- Grand Prix targów DREWOOD w kategorii produkt otrzymała firma ARDI za deski podłogowe z niespotykanych i rzadkich gatunków drzew;
- Grand Prix targów DREWOOD w najciekawsze stoisko otrzymuje firma Magbos / Gebruder Noak, gdyż właśnie to stoisko stanowiło, zdaniem komisji, kwintesencje charakteru wrocławskich targów.

W opinii organizatora oraz samych wystawców tegoroczne targi były bardzo udane. Mamy nadzieję, że fakt ten świadczy niezbicie o tym, iż branża drzewna, mimo iż została dotknięta ogólnoświatowym impasem, jest w stanie ten kryzys pokonać. Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji imprezy, wiosną 2010 roku. 

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA