/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Mistrzostwa Polski Młodych Drwali

Husqvarna

Autor: dja
Źródło: Husqvarna
Data: 2009-03-24


W dniach 27. i 28. marca w Tucholi odbywać się będą I Ogólnokrajowe Mistrzostwa Polski Młodych Drwali w Umiejętnościach Leśnych.

Czy młodzi drwale dorównają "starszym" mistrzom?Czy młodzi drwale dorównają "starszym" mistrzom?Fot. Drewno.pl

Po raz pierwszy wyłoniona zostanie kadra juniorów, która będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Drwali Juniorów 2009 w Niemczech!

Rozpoczęcie zmagań planowane jest 27 marca o godz. 8.45. Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się 28 marca o godz. 15.30.

Zawody odbędą się na terenie Zespółu Szkół Leśnych w Tucholi przy ul. Nowodworskiego 9-13.

Sponsorem głównym imprezy jest Husqvarna.

 

Szkoła z Tradycjami… - Zespół Technikum Leśnego w Tucholi

Organizacją I Mistrzostw Polski w Umiejętnościach Leśnych, dla uczniów techników leśnych z całego kraju, zajął się Zespół Szkół Leśnych w Tucholi. Jest to jedna z jedenastu średnich szkół leśnych w Polsce prowadzona przez Ministra Środowiska. Szkoła istnieje od 1965 roku i wyróżnia się wysokim poziomem dydaktycznym, co potwierdzają wyniki egzaminów zewnętrznych, olimpiad i konkursów, oraz zajmowane przez szkołę miejsca w ogólnopolskich rankingach. Zespół Szkół Leśnych w Tucholi to szkoła z pasją, która nie tylko doskonale przygotowuje uczniów do zawodu leśnika, ale także rozwija ich zainteresowania i pasje zdobywane w licznych kołach zainteresowań. W ramach realizowanego w szkole kształcenia zawodowego uczniowie zdobywają wiedzę z przedmiotów takich jak hodowla, użytkowanie, ochrona czy też urządzanie lasu, a także odbywają praktyki zawodowe w Nadleśnictwie Woziwoda i Tuchola. Na co dzień uczniowie chodzą do szkoły w mundurach leśników i obowiązuje ich regulamin mundurowy. Zespół Szkół Leśnych współpracuje z wieloma instytucjami z gminy, powiatu i województwa, doskonale wpisując się w tradycje regionu Borów Tucholskich. Szkoła jest znana z licznych inicjatyw i przedsięwzięć oraz doskonałej organizacji, dlatego nieustannie tętni życiem.

 

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA