/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Dlaczego warto inwestować w dom drewniany?

Archeton

Autor:
Źródło: Archeton
Data: 2009-03-19


Budowa domu w technologii drewnianej nie tylko ma wymiar ekonomiczny, bo po 8 tygodniach od rozpoczęcia inwestycji możemy w domu zamieszkać, bo zastosowanie surowca naturalnego sprawia ze nasz dom w użytkowaniu jest "oszczędny".

To, co gwarantuje drewno to równowaga, harmonia i ciepło.To, co gwarantuje drewno to równowaga, harmonia i ciepło.Fot. Drewno.pl

Dom drewniany to przede wszystkim zdrowy styl życia. To zielone, ekologiczne miejsce naszego codziennego bytowania. Budownictwo to sektor, który zużywa najwięcej różnorodnych surowców. Drewno jest jednym z odnawialnych surowców, które tworzy szczególny mikroklimat, dzięki czemu żyjemy dłużej i ochraniamy środowisko. Technologią zieloną możemy śmiało nazwać budownictwo drewniane.

To, co gwarantuje drewno to równowaga, harmonia i ciepło. Drewno jako surowiec jest niezmiernie łatwe w obróbce, zapewnia doskonałą izolację termiczną jest też odporne na działanie wielu czynników chemicznych. Szczególną właściwością drewna jest łamanie wzdłuż włókien, co daje umożliwia stosowanie metalowych łączników, gwoździ czy wkrętów. Wówczas nie jesteśmy zmuszeni do stosowania tzw. przerw technologicznych na osuszenie ścian czy na kolejne warstwy ocieplenia. Dom drewniany oddycha sprawiając jednocześnie, że ściany i dach izolują ciepło.

Niewielka gramatura budynku powoduje, że tańsze jest wznoszenie fundamentów. Jeśli posadowienie fundamentów nastąpi przez nadejściem mrozów wówczas możemy kontynuować budowę zimą. Dom drewniany nie wymaga żadnych dodatkowych mokrych prac.

Nośność konstrukcji domu drewnianego pozwala też na łatwiejsze przeprowadzenie prac remontowych, modernizacyjnych czy rozbudowy budynku. Zastosowanie technologii drewnianych przy budowie domu daje możliwość na zwiększenie powierzchni użytkowej budynku ze względu na cieńsze ściany wewnętrzne, w stosunku do technologii murowanych.

Wybór technologii drewnianej oprócz tego, że zapewnia zdrowy styl życia, komfort to jest naszym osobistym aktem walki o ochronę środowiska, z postępującym globalnym ociepleniem klimatycznym. "Domowa" ekologia może stać się skuteczną bronią do zmniejszenia stężenia dwutlenku węgla w atmosferze.
- konstatuje Paweł Szczepanek, kierownik Działu Doradztwa Inwestycyjnego z firmy projektowej ARCHETON Sp. z o.o. - Żyjąc w zgodzie z naturą, chroniąc otoczenie, chronimy również nasze gniazdo rodzinne, a przede wszystkim chronimy nasze dzieci przed chorobami cywilizacyjnymi takimi jak alergie czy astma.

Dlaczego warto inwestować w dom drewniany? (Zdjęcia: 2)

To, co gwarantuje drewno to równowaga, harmonia i ciepło.Wioska domów drewnianych na targach Budma

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Drewniany dom to twoje zdrowie i dobre samopoczucie

Absolutnie zgadzam się z autorem artykułu drewno to natura która pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.
Budynki z drewna buduje sie szybko i są one bardzo trwałe.Ostatnio na rynku pokazał się cedr syberyjski którego lecznicze wlaściwosci znane są od wieków jest on jednak unikatowy.Domy z drewna a szczególnie z bali od 260mm są bardzo cieple i ekonomiczne zimą a latem dają upragniony chłód.Absolutnie popieram tą formę budownictwa

ekokoneser [1]Odpowiedz na ten komentarz2009-03-22 11:24:15

Zgłoś nadużycie

Płazy, łątki, sumiki i ...inne gady

Kto rozwiąże podstawowe problemy domów drewnianych:
- niskiej pojemności cieplnej ścian konstrukcji szkieletowej oraz ocieplonych wewnątrz ścian domów z bali
- uszczelnienia ścian z bali (bez stosowania folii) w kontekście osiadania ścian i kurczenia poprzecznego bali

kujwa [1]Odpowiedz na ten komentarz2009-03-23 10:07:24

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA