/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

FSC chroni rezerwaty przyrody

NEPCon

Autor: opr. JR
Źródło: NEPCon
Data: 2009-03-17


Rainforest Alliance opublikowało niedawno raport badawczy potwierdzający realne korzyści płynące z certyfikowania gospodarki leśnej w ramach FSC.

 Raport dotyczył działalności leśnej certyfikowanej w ramach programu SmartWood, stworzonego i koordynowanego przez Rainforest Alliance. Przebadano ponad 200 przypadków certyfikowanej działalności leśnej. Badania ujawniły, że przeciętnie aż 16% z posiadanych terenów leśnych wyodrębnia się jako rezerwaty ścisłe. W lasach plantacyjnych na ogół wyznacza się w tym celu większe obszary niż w innych typach lasów.

Przeciętny obszar Lasu o Szczególnych Walorach Przyrodniczych (High Conservation Value Forest, HCVF) wyznaczony w certyfikowanej działalności leśnej osiąga aż 22% całkowitego obszaru leśnego. Obszary wyodrębnione jako HCVF w lasach państwowych były zwykle znacząco większe niż w prywatnych lub w lasach należących do społeczności tubylczych. Ponadto w krajach dysponujących statystykami porównawczymi okazało się, że liczba poważnych wypadków wśród pracowników leśnych jest wyraźnie niższa na obszarach objętych certyfikacją. Wycena: 2.7 biliona USD w sprzedaży produktów z FSC W sprawozdaniach dokumentujących 119 przypadków działalności leśnej przedstawiono wartość dolarową sprzedaży całkowitej i sprzedaży produktów transportowanych lub sprzedawanych z oznaczeniem FSC. Łącznie sprzedaż całkowita osiągnęła 1.1 biliona USD, zaś sprzedaż produktów certyfikowanych 865 milionów USD. Opierając się na tych danych Rainforest Alliance szacuje powyższe wartości dla całej działalności leśnej certyfikowanej FSC/ Rainforest Alliance na odpowiednio 3.5 i 2.7 biliona USD.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz