/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

BZ WBK AIB AM: Nie otrzymaliśmy poważnej oferty kupna akcji Swarzędza

Puls Biznesu

Autor: oprac.dja
Źródło: Puls Biznesu
Data: 2009-03-12


Puls Biznesu przedstawia stanowisko BZ WBK AIB AM w związku z informacja Mariusza Patrowicza, że bank nie chciał z nim rozmawiać na temat sprzedaży akcji Swarzędz Meble. BZ WBK AIB AM jest największym akcjonariuszem Swarzędz Meble SA, którego likwidację zatwierdzono wczoraj na NWZA.

Wczoraj Mariusz Patrowicz,  jeden z inwestorów, poinformował, że zaproponował funduszom BZ WBK odkupienie wszystkich akcji Swarzędza znajdujących się w ich posiadaniu, ale ten w ogóle nie chciał z nim rozmawiać na ten temat.

- Z całą stanowczością chcemy podkreślić, że nie otrzymaliśmy żadnej poważnej oferty zakupu posiadanych przez nas akcji spółki Swarzędz SA. tzn. takiej, która spełniałaby kryterium odpowiedniej ceny oraz byłaby złożona zgodnie z prawem w transparentny sposób. W szczególności chcemy zwracać uwagę na fakt, że nabycie naszego ponad 20% pakietu akcji mogło nastąpić wyłącznie w wyniku ogłoszenia publicznego wezwania. Mniejsze pakiety akcji z powodzeniem można było kupić na rynku, a do zablokowania uchwały o likwidacji spółki wystarczyłby pakiet ok. 3% akcji Swarzędza warty ok. 300 tys. zł - napisał w swoim komunikacie BZ WBK.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz