/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Firmy papiernicze na liście zagrożonych bankructwem

Moody's

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Moody's
Data: 2009-03-11


Agencja ratingowa Moody's opublikowała kwartalny raport nazwany "BOTTOM RUNG" ("Najniższy szczebel"). Raport zawiera listę 283 amerykańskich firm, które są zagrożone bankructwem z powodu swoich długów i zobowiązań. Rok temu na liście znajdowało się 157 firm. Reprezentują one właściwie wszystkie działy gospodarki, w tym również sektor leśno-drzewny, a w szczególności branżę papierniczo-celulozową.

Fot. Bowater

Moody's przebadał 2073 firm biorąc pod uwagę głównie ich zadłużenie i zdolność do spłaty zobowiązań. "BOTTOM RUNG" ("Najniższy szczebel") jak agencja nazwała swój ranking, obejmuje 20% firm objętych największym ryzykiem bankructwa. Według szacunków Moody's, 45% spośród firm znajdujących się na liście stanie się niewypłacalna w 2010r.

Wymienione w raporcie firmy to zajmujący się produkcją urządzeń dla przemysłu papierniczego Xerium Technologies, Inc. oraz producenci celulozy, papieru i wyrobów papierniczych: Caraustar Industries, Inc., The Newark Group, Inc., White Birch Paper Company i Bowater Incorporated. Bowater jest również producentem tarcicy i wyrobów z drewna.

Firmy papiernicze stanowią obok spożywczych najmniej liczną grupę na liście. Najwięcej zagrożonych przedsiębiorstw reprezentuje branżę medialną i motoryzacyjną.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA