/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Skarb Państwa wyszedł z Meblopolu

Drewno.pl

Autor: dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2009-03-08


Ministerstwo Skarbu Państwa podpisało umowę sprzedaży udziału spółki Towarzystwo Gospodarcze „Meblopol” Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu.

Fot. Meblopol

Podpisana w 04. marca umowa dotyczy sprzedaży 1 (słownie: jednego) udziału spółki stanowiącego 0,33% jej kapitału zakładowego. Rada Ministrów wyraziła zgodę na inny niż publiczny tryb sprzedaży 1 udziału. Jego wartość to 80 tys. zł. Po sprzedaży Skarb Państwa nie posiada udziałów w Meblopolu.

Kupującym udział jest Towarzystwa Gospodarczego Meblopol Sp. z o.o., które nabyło go w celu umorzenia.

Podstawową domeną działalności Towarzystwa Gospodarczego Meblopol jest dystrybucja materiałów i środków technicznych dla producentów mebli, fabryk przemysłu drzewnego oraz zakładów i warsztatów stolarsko-meblarskich. Spółka posiada sieć 28 hurtowni na terenie kraju posiadających m.in. szeroki asortyment klejów, narzędzi, materiałów ściernych, lakierów, bejc i obrzeży. W drugim obszarze swojej działalności T.G. Meblopol prowadzi sprzedaż mebli i artykułów wyposażenia wnętrz.

Spółka powstała na bazie działającego od 1971 roku Przedsiębiorstwa Zaopatrzenia Przemysłu Meblowego, którego zadaniem był zakup, magazynowanie i dystrybucja środków i materiałów do produkcji mebli oraz powstałego w 1973 roku Biura Zbytu Mebli, decydującego o podziale produkcji meblarskiej na rynek krajowy. W obecnej formie organizacyjnej T.G. Meblopol funkcjonuje od 1987 roku.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz