/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
CHEMIA DO DREWNA

Impregnat Extra Drewnochron - 5-letnia gwarancja ochrony drewna

Autor:
Źródło: PPG Deco Polska
Data: 2009-03-06


Piękno drewna doceniane jest od tysięcy lat. Szlachetny rysunek słojów, niepowtarzalny koloryt oraz niezwykła wytrzymałość tego budulca sprawiają, że jest on jednym z najczęściej używanych materiałów w aranżacji wnętrz. Aby zachować jego wszystkie atrybuty, należy odpowiednio dbać o konserwację elementów drewnianych, szczególnie, jeśli są one narażone na działanie warunków atmosferycznych oraz szkodników, które atakują drewno i prowadzą do jego zniszczenia. Marka Drewnochron wprowadza na rynek nowoczesny Impregnat Extra Drewnochron. Produkt będący wynikiem długotrwałych prac badawczych, zabezpiecza drewno na lata. Producent gwarantuje 5 lat pełnej i skutecznej ochrony drewna.

Impregnat Drewnochron Extra do każdego rodzaju drewnaImpregnat Drewnochron Extra do każdego rodzaju drewnaFot. PBG

5 lat ochrony
Impregnacja drewna, które będzie użytkowane na zewnątrz, powinna się rozpocząć od nałożenia impregnatu bezbarwnego, który doskonale wnika w głąb drewna a tym samym zabezpiecza je od przed nadmiernym działaniem światła, wody, mrozu i przede wszystkim ochrony przed sinizną, grzybami i owadami. W tym celu marka Drewnochron przygotowała nowy Impregnat Extra. Instytut Technologii Drewna w Poznaniu wykazał w badaniach, że bezbarwny Impregnat Extra marki Drewnochron, jest najlepiej wnikającym w głąb drewna impregnatem spośród najpopularniejszych impregnatów dostępnych na rynku. Wykazane testy dają pewność, że stosując Impregnat Extra marki Drewnochron, nie dopuścimy do rozwoju drobnoustrojów, które w naszych warunkach klimatycznych tak chętnie atakują drewno. Tak zabezpieczone drewno będzie miało wysoką wytrzymałość i odporność, zachowując przy tym naturalny rysunek drewna. Drewno zabezpieczone Impregnatem Extra należy następnie pomalować impregnatem barwnym, dostępnym w dziewięciu najmodniejszych kolorach. Tak zabezpieczone drewno gwarantuje nam 5 letnią ochronę na pomalowanych powierzchniach pionowych.

W celu bardziej dekoracyjnego wykończenia elementów drewnianych marka Drewnochron poleca system Impregnat z lakierobejcą lub lakierem w półmacie czy połysku.

Prawidłowe przygotowanie drewna

Właściwie wykonana impregnacja przy użyciu nowego Impregnatu Extra marki Drewnochron chroni drewno przed czynnikami atmosferycznymi, przed owadami, rozwojem pleśni, grzybów oraz sinizną. Przed jego nałożeniem należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża. Powinno być ono wyrównane, starannie wyczyszczone i suche, dzięki czemu impregnat może wniknąć głębiej, dając tym samym pełną i skuteczną ochronę drewna. Pamiętajmy także, że dla najlepszego efektu zalecane jest nałożenie przynajmniej dwóch warstw preparatu. Po wyschnięciu drugiej warstwy możemy nakładać impregnaty barwiące drewno lub dekorować je lakierobejcami (np. Lakierobejca 2w1, Lakierobejca Żelowa lub Lakierobejca Super marki Drewnochron).

Dla każdego rodzaju drewna
Nowy Impregnat Extra Drewnochron nie tylko skutecznie zabezpiecza drewno, ale jest też idealnym podkładem pod środki dekorujące drewno, polecanym zarówno do impregnacji surowego drewna, jak i odnawiania starych powierzchni drewnianych. Tak samo dobrze spełni swoją rolę w wypadku nowej drewnianej huśtawki, jak i wieloletniej ławeczki, ukrytej pod rozłożystym drzewem. Dłużej też możemy cieszyć się urokiem drewnianych okiennic, płotów czy mebli ogrodowych oraz z radością korzystać z drewnianego domku letniskowego.

Niewątpliwą zaletą Impregnatu Extra Drewnochron jest jego uniwersalność - może być on stosowany zarówno do impregnacji drewna z drzew liściastych, jak i iglastych.

 


Dodatkowo Impregnat bezbarwny marki Drewnochron nie powoduje korozji w przypadku łączenia drewna z metalem, dzięki czemu świetnie nadaje się zarówno do powierzchni typowo drewnianych, jak i przedmiotów drewnianych wykończonych elementami metalowymi, np.: drzwi, okien, czy mebli ogrodowych.

Ponad to Impregnat Extra marki Drewnochron z Lakierem Drewnochron tworzy wyjątkowy system zabezpieczający drewno zarówno przed szkodnikami, jak i ścieraniem, czyli skutkami długiego i intensywnego użytkowania. Impregnat skutecznie chroni drewno przed grzybami i glonami, natomiast Lakier zapewnia dodatkową ochronę przed szkodliwym działaniem słońca i wody. Ten duet idealnie zabezpiecza drewno i sprawia, że jest ono bardziej wytrzymałe.

Impregnat Extra Drewnochron - cena ok. 50 zł brutto za opakowanie 3L.

 

Producent: PPG Deco Polska
PPG z siedzibą w Pittsburghu jest globalnym dostawcą farb, lakierów przemysłowych, produktów chemicznych, wyrobów optycznych, szkła, szkła płaskiego i innych materiałów specjalnych. Firma PPG zarządza ponad 140 zakładami przemysłowymi w ponad 60 - ciu krajach. Wartość sprzedaży w 2008 roku wyniosła 15, 8 miliarda dolarów. Akcje PPG są notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (symbol: PPG).    

 

Przeczytaj wiecej na temat sinizny drewna >>>

Impregnat Extra Drewnochron - 5-letnia gwarancja ochrony drewna (Zdjęcia: 3)

Impregnat Drewnochron Extra do każdego rodzaju drewnaImpregnat Extra Drewnochron chroni drewno użytkowane na zewnątrzDrewnochron Impregnat Extra

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA