/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Forte likwiduje fabrykę mebli w Przemyślu

Forte

Autor: dja
Źródło: Forte
Data: 2009-03-04


Rada nadzorcza Fabryk Mebli Forte podjęła uchwałę o likwidacji oddziału spółki w Przemyślu. Zakończenie procesu produkcji planowane jest jeszcze w marcu b.r. Pracę straci ponad 200 pracowników.

Zestaw mebli ExeterZestaw mebli ExeterFot. Forte

Zgodnie z informacją przekazaną przez zarząd Forte, utrzymywanie działalności produkcyjnej w Oddziale w Przemyślu jest nieuzasadnione ze względów ekonomicznych i mogłoby ograniczyć konkurencyjność rynkową firmy. W związku z inwestycjami jakie Forte dokonało w ostatnim czasie, spółka osiągnęła znaczny wzrost produktywności w pozostałych zakładach. Ponadto nastąpiła znaczna poprawa organizacji zarządzania sprzedażą, produkcją, logistyką zakupów i dostaw, co pomimo likwidacji przemyskiego zakładu pozwoli realizować pozostałym czterem fabrykom wszystkie zamówienia klientów na obecnym poziomie, jak i przy przewidywanym rozwoju sprzedaży w ujęciu średnioterminowym.

Wyposażenie produkcyjne fabryki zostanie przeniesione w celu ich wykorzystania do innych zakładów produkcyjnych Grupy Forte, natomiast nieruchomości przeznaczone zostały do sprzedaży.

Na dzień dzisiejszy zakład w Przemysłu zatrudnia 232 osoby. Według analiz finansowych koszty odpraw dla zwalnianych pracowników zostaną w pełni skompensowane oszczędnościami z koncentracji produkcji.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz