/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Sukces X Submisji Drewna Cennego w RDLP w Krośnie

Lasy Państwowe

Autor: Waldemar Marszałek
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2009-03-03


W piątek 27 lutego w siedzibie Nadleśnictwa Brzozów rozstrzygnięta została X Submisja Drewna Cennego KROSNO 2009, organizowana przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie. Jej wyniki finansowe mogą cieszyć organizatorów, którzy sprzedali 92% wystawionego na przetarg surowca.

Wycena drewnaWycena drewnaFot. Maciej Ziobro

W tym roku oferta sięgała 1043 metrów sześciennych najcenniejszego drewna dziewięciu gatunków, spośród których najwięcej, bo aż 476 metrów sześciennych, było drewna dębu szypułkowego. Do przetargu stanęło 12 firm z Austrii, Estonii, Polski i Słowacji, których przedstawiciele złożyli oferty zakupu. Najwyższe ceny, ponad pięć tysięcy złotych za metr sześcienny, tradycyjnie uzyskały pojedyncze sztuki jaworu. Jednak przebojem tegorocznego przetargu okazała się dębina z podkarpackich lasów, która sprzedana została niemal w całości za średnią cenę 1535 złotych za metr sześcienny, przy średniej 1248 złotych, uzyskanej w całej submisji. Największą ilość surowca nabyła polska firma, będąca potentatem na rynku okleinowym.

- W dziesięcioletniej historii naszych submisji osiągaliśmy już wyniki finansowe, które budziły podziw w Europie, jednak i ten ostatni przetarg możemy zaliczyć do udanych. – twierdzi Edward Balwierczak, dyrektor RDLP w Krośnie. – Mimo symptomów kryzysu w branży drzewnej, udało się nam osiągnąć bardzo przyzwoite ceny i, co bardzo ważne, zachować pozycję ważnego dostawcy drewna cennego nie tylko na rynek krajowy. Istotne jest też utrzymanie kontaktów handlowych z naszymi kontrahentami, którzy potrafili przemierzyć setki kilometrów, by w tym wydarzeniu wziąć udział.


Spośród  organizowanych tej zimy submisji przez regionalne dyrekcje LP w Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu i Wrocławiu, krośnieńska submisja pozostaje wciąż największym tego typu przetargiem na drewno cenne w Polsce.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz