/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

W centrum nowych technologii i trendów

MTP

Autor:
Źródło: MTP
Data: 2009-03-02


Odbywające się w dniach 31 marca – 3 kwietnia w Poznaniu targi DREMA i FURNICA są bezcennym źródłem informacji dla przedsiębiorców z branży drzewnej i produkcji mebli. Nowe technologie obróbki drewna i wzornicze hity w świecie komponentów – czy okażą się lekiem na trudny okres w gospodarce?

DREMA 2008DREMA 2008Fot. Drewno.pl

Początek drugiego kwartału jest okresem szczególnie ważnym w kalendarzu profesjonalistów z branży drzewnej i meblarskiej, bowiem organizowane w tym czasie w Poznaniu targi są okazją do zapoznania się z nowościami rynkowymi. Na przestrzeni targowej 35 000m2 blisko 900 wystawców i firm reprezentowanych z 21 krajów zaprezentuje swoje aktualne propozycje. Wśród nich zgłoszono ponad 150 nowości i premier światowych*. Wizyta w Poznaniu to także dobry moment na fachowe rozmowy oraz wymianę doświadczeń w międzynarodowym towarzystwie. Sprzyjają temu nie tylko obecność na targach firm o światowej renomie, ale także unikalne przestrzenie prezentacyjne i ciekawy program targowych wydarzeń.

Technologie na wyciągnięcie ręki
Świętujące 25 jubileusz targi DREMA 2009 to najnowsze rozwiązania technologiczne, dzięki którym możliwa jest mechanizacja i zwiększenie opłacalności produkcji małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezentacja maszyn w ruchu, możliwość konsultacji z obecnymi na stoiskach specjalistami – to czynniki wpływające na wysoką frekwencję gości z kraju i ze świata, jaką cieszy się poznańskie spotkanie. W jego fachową formułę wpisuje się unikalna w skali europejskiej prezentacja – Fabryka Mebli na Żywo. Ustawiony w pawilonie nr 3A, będący w pełnym rozruchu park maszynowy podczas czterech dni targowych wyprodukuje zestaw ciekawych wzorniczo mebli jadalnianych. Tym razem organizatorzy pokażą tajniki obróbki drewna litego, przy zastosowaniu najnowocześniejszych maszyn, narzędzi i komponentów. Cennej wiedzy na temat technologii dostarczy również Polska Fabryka Mebli zorganizowana przez członków Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Produkcji Drewna DROMA. W centrum uwagi profesjonalistów zainteresowanych uszlachetnianiem powierzchni znajdzie się Poligon Umiejętności. Prezentowane tam będą urządzenia do przygotowywania powierzchni i nakładania powłok ochronnych, stosowanych podczas produkcji mebli, a w tym między innymi aplikacje do malowania ciekłego.

Unikalna inspiracja dla producentów i projektantów mebli
Odbywające się równolegle Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA 2009 zainspirują do realizacji ciekawych wzorniczo kolekcji meblowych. Zorganizowana w ich ramach wystawa Urok Detalu – barwy wypoczynku, w tym roku poświęcona jest tkaninom obiciowym. Interesujące wzory, ciekawe faktury - powinny ukazać dzisiejsze tendencje w sektorze mebli tapicerowanych. Wystawie towarzyszą prelekcje i wykłady, prowadzone między innymi przez Zuzannę Skalską, trendwatchera holenderskiej agencji projektowej VanBerlo Strategy + Design i wykładowcy na Politechnice TU/e w Eindhoven na wydziale wzornictwa przemysłowego. Tematem wykładów będzie percepcja barw w designie.
Interesująco zapowiada się przestrzeń specjalna współorganizowana przez firmę Egger, gdzie zaprezentowane zostaną sposoby wykorzystania płyty komórkowej w przemysłowej produkcji mebli. Przestrzeń służy ukazaniu ergonomiczności płyty, jej zastosowań w połączeniu z innymi materiałami i tworzywami. Oprócz prezentacji mebli o różnorodnych bryłach, wykonanych przy użyciu płyty komórkowej, organizatorzy polecają fachowe porady obecnych na miejscu specjalistów.

Eksperci o kondycji branży
Tegoroczne targi są okazją do dyskusji na temat przyszłości przemysłu drzewnego i meblarskiego. Najważniejsze zagadnienia znajdą się pod lupą ekspertów, którzy uczestniczą w III Forum Gospodarczym Polskiego Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Polwood 2009. Podczas zorganizowanej przez Wydawnictwo Inwestor oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie debaty paneliści rozmawiać będą na temat konkurencyjności Polski wobec innych krajów Unii Europejskiej. Poruszą też kwestie oszczędności energii i kosztów pracy. W dyskusji udział zapowiedzieli: Tomasz Wójcik (Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych), Norbert Dowejko (Barlinek Inwestycje), Ludwik Olczyk (Tartak Olczyk), Krzysztof Nowosadko (Stelmet SA) oraz Jarosław Mikos (Stolarka SA).

Standard rozmów biznesowych – na najwyższym poziomie
Wystawcom i zwiedzającym targi DREMA i FURNICA organizatorzy zapewniają wysoki komfort uczestnictwa w poznańskim spotkaniu. W pawilonach, w specjalne oznakowanych punktach Rest & Meet Points będzie możliwe prowadzenie rozmów w przyjaznej i pełnej relaksu atmosferze. Ponadto profesjonalni zwiedzający, którzy dokonają rejestracji się na miejscu przy stanowiskach kasowych lub on-line, nie płacą za bilet wstępu na targi, a także otrzymują darmowy egzemplarz katalogu wystawców.

DREMA i FURNICA – tam warto być
Poznańskie targi DREMA i FURNICA są źródłem ciekawych informacji o rynku i miejscem sprzyjającym spotkaniom profesjonalistów. Potwierdza to obecność wszystkich stowarzyszeń branżowych na targach oraz zaplanowane podczas ich trwania spotkanie zarządu Europejskiej Federacji Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS. Zarówno liczące się organizacje, jak i przedsiębiorcy spróbują spojrzeć w przyszłość poprzez pryzmat targów DREMA i FURNICA - najważniejszego spotkania w Europie Środkowo Wschodniej i Południowej, które dostarcza wiedzy o nowych technologiach i aktualnych kierunkach rozwoju gospodarczego. A jakie one będą - dowiemy się już niebawem podczas wizyty w Poznaniu.

W centrum nowych technologii i trendów (Zdjęcia: 2)

DREMA 2008FURNICA 2008

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz