/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Black Red White uruchomił hurtownię mebli w Ożarowie

Black Red White

Autor:
Źródło: Black Red White
Data: 2009-02-27


Black Red White SA - jeden z największych w Polsce producentów i dystrybutorów klasycznych oraz nowoczesnych mebli mieszkaniowych, a także artykułów wyposażenia wnętrz - otworzył hurtownię w Ożarowie Mazowieckim. Nowy magazyn zastąpi hurtownię funkcjonującą dotychczas w Warszawie przy ul. Woronicza. Inwestycja ma na celu wzmocnienie efektywności dotychczasowej współpracy na linii producent - hurtownia - salon, a tym samym podniesienie standardów obsługi klienta detalicznego. Łączna powierzchnia hurtowni wynosi prawie 13,5 tys. m2.

Fot. Black Red White

Nowy obiekt mieści się przy ul. Artura i Franciszka Radziwiłłów w Ożarowie Mazowieckim. Lokalizacja hurtowni na obrzeżach miasta gwarantuje dystrybutorom i klientom łatwy dojazd. Zastosowane rozwiązania logistyczne optymalizują pracę kontrahentów, którzy szybko i sprawnie mogą odbierać towar, co podnosi wartość i jakość dotychczasowej współpracy. Hurtownia, będzie obsługiwać kontrahentów na terenie woj. mazowieckiego, częściowo lubelskiego, podlaskiego i warmińsko - mazurskiego.

Dzięki kolejnym inwestycjom i poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań dążymy do zwiększania wartości naszego przedsiębiorstwa. Planując budowę nowej hurtowni w Ożarowie Mazowieckim mieliśmy na względzie przede wszystkim troskę o naszych klientów i kontrahentów. Pragniemy maksymalnie usprawnić obsługę przez skrócenie czasu realizacji zamówień - powiedział Jan Rój, Dyrektor ds. Gospodarki Magazynowej w Black Red White SA.

Obiekt w Ożarowie Mazowieckim zarządzany jest przez nowoczesny system informatyczny oparty na wykorzystaniu czytników kodów kreskowych. 10 tys. m2 powierzchni hurtowni zostało przeznaczonych pod strefę kompletacji zamówionych przez klientów towarów. Pozostałe 3,5 tys. m2 to magazyn wysokiego składowania, umożliwiający magazynowanie do wysokości 9,5 m. Obsługę tak wysokiego obiektu zapewniają wykwalifikowani pracownicy oraz specjalistyczny sprzęt, w tym m.in. specjalne wózki z wysięgnikami. Dodatkowo, w oddzielnej hali o powierzchni 3 tys. m2 znajduje się hurtownia mebli tapicerowanych.

*****

Grupa Black Red White to prowadzący działalność w Polsce i za granicą holding spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz. Grupa jest liderem - pod względem wartości sprzedaży - wśród producentów mebli skrzyniowych w kraju oraz liczącym się w Europie i na świecie wytwórcą mebli kuchennych. Udział Grupy Black Red White w sprzedaży na polskim rynku meblarskim sięga około 20%.

W skład Grupy wchodzi Black Red White SA i 19 spółek zależnych, w tym 8 podmiotów zagranicznych, m.in. na Ukrainie, Białorusi, w Grecji i Rosji. Działalność produkcyjna na rzecz Black Red White prowadzona jest w 20 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Polsce oraz w kilku spółkach działających za granicą.

Grupa Black Red White lokuje około 30% swojej sprzedaży za granicą. Asortyment Grupy dostępny jest, poza rynkiem polskim, w ponad 50 krajach świata m.in.: Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, Łotwie, Litwie, Ukrainie, Kazachstanie, Grecji, Niemczech, Austrii, Belgii, Holandii, krajach skandynawskich, Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA oraz Kanadzie.

Krajowa sprzedaż hurtowa prowadzona jest w oparciu o 10 hurtowni własnych i 3 przedstawicielskie oraz magazyny regionalne o łącznej powierzchni 257,5 tys. m2. Podobna strategia w zakresie handlu hurtowego realizowana jest na rynkach zagranicznych. Grupa posiada 7 hurtowni własnych na Ukrainie oraz kilka hurtowni przedstawicielskich w Rosji. Systematycznie rozwijana jest obecność Black Red White w Środkowej i Południowej Europie, gdzie firma posiada własne hurtownie na terenie Grecji i Białorusi, jak również kilkanaście magazynów i hurtowni przedstawicielskich zlokalizowanych w Czechach, Słowacji, Węgrzech, Bułgarii, Rumunii i Bośni.

Grupa Black Red White dysponuje znakomicie zaplanowaną i zorganizowaną siecią około 2000 punktów sprzedaży, z czego niemal połowa to salony poza granicami kraju. Krajowa sprzedaż detaliczna jest prowadzona i rozwijana - poza punktami partnerskimi - za pośrednictwem sieci salonów firmy Meble-Black Red White Sp. z o.o. zlokalizowanych na terenie całej Polski. Aktualnie sieć liczy 39 salonów, w tym 7 salonów wielkopowierzchniowych we Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Zabrzu, Będzinie, Chorzowie oraz Łodzi.

Dominującą pozycję w Grupie Black Red White zajmuje spółka Black Red White SA. Pełni ona nadzór właścicielski nad podmiotami zależnymi oraz sprawuje funkcję koordynującą w zakresie zakupów, produkcji i sprzedaży prowadzonych przez spółki należące do Grupy.

Na rzecz Grupy Black Red White - w spółkach zależnych oraz w spółkach współpracujących z Grupą i świadczących dla niej usługi - pracuje łącznie ponad 11 tys. pracowników.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA