/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

NEPCon rozszerza działalność w Europie

NEPCon

Autor: opr. PR
Źródło: NEPCon
Data: 2009-02-26


Rainforest Alliance zwróciło się do NEPCon z prośbą o przejęcie kierownictwa nad programem SmartWood w 14 kolejnych krajach europejskich. Odtąd NEPCon jest oficjalnym przedstawicielem SmartWood w blisko 30 krajach, dostarczającym usługi firmom certyfikowanym lub weryfikowanym przez Rainforest Alliance.

Filia Rainforest Alliance znajdująca się w Madrycie (Hiszpania) w dalszym ciągu nadzoruje usługi w ramach programu SmartWood na terenie Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Wielkiej Brytanii i czterech innych krajów. Rainforest Alliance i NEPCon zawiązują ściślejszą niż kiedykolwiek dotąd koordynację działań na obszarze Europy.

Udoskonalone usługi dla klientów programu SmartWood
Dyrektor Naczelny NEPCon, Peter Feilberg, komentuje: „Wspólnie z Rainforest Alliance badamy najlepsze sposoby na zapewnienie dobrze skoordynowanego wdrażania programu SmartWood w Europie. Wysiłki te zmierzają ku udoskonaleniu struktur organizacyjnych, tak by dostosowały się do istniejącej sytuacji biznesowej w poszczególnych krajach”.

„Staje się teraz jasnym, że istnieją doskonałe możliwości połączenia rynków firm posiadających certyfikaty FSC, które od wielu lat koordynowaliśmy w ramach programu Smart Wood, z firmami w innych krajach europejskich. Na przykład między Polską i krajami takimi jak Niemcy, Austria, Holandia i Szwajcaria. Koordynowanie działalności programu SmartWood we wszystkich tych krajach ułatwiło nam możliwość dostarczania jeszcze lepszych usług. Zwiększyło także zyski zarówno naszych dotychczasowych klientów, jak i tych, którzy pochodzą z krajów od niedawna objętych programem”.

Nacisk na usługi w rodzimych językach
Feilberg zwraca uwagę, że NEPCon jest jedynym partnerem organizacji Rainforest Alliance pracującym w trybie wielojęzycznym. „W Europie jest to czynnik decydujący i konkurencyjny. Naszym celem jest jak najszersza komunikacja w języku lokalnym, zarówno werbalna jak i pisemna. Wydajemy na przykład trójjęzyczny biuletyn: po angielsku, po polsku i po rosyjsku. Nasza strona jest jak dotąd dostępna w ośmiu wersjach językowych”, dodaje.

„Obok kluczowej roli naszej organizacji jako wydającej certyfikaty FSC na potrzeby przemysłu leśnego i drzewnego, logo Rainforest Alliance CertifiedTM staje się coraz bardziej rozpoznawalne w Europie jako wiarygodny znak sygnujący odpowiedzialnie wytworzone produkty rolnictwa tropikalnego, takie jak kawa, czy banany. Od dawna współpracujemy owocnie z Rainforest Alliance i jesteśmy zachwyceni propozycją przejęcia większej odpowiedzialności za program SmartWood”.
Richard Donovan, Dyrektor ds. Leśnictwa w Rainforest Alliance, komentuje: „Jesteśmy podekscytowani możliwościami, jakie dostrzegamy w jeszcze ściślejszej współpracy z NEPCon. Od dziesięciu lat nasza kooperacja układa się doskonale i praktycznie nie istnieją ograniczenia, co do naszych potencjalnych wspólnych dokonań”.

Nowi pracownicy NEPCon w Niemczech
NEPCon wita w ramach przeniesienia nowego członka zespołu: Ulricha Müllera rezydującego w Niemczech. Od roku 2003 Müller reprezentuje program SmartWood w Austrii, krajach Beneluksu, Niemczech i Szwajcarii. Przeprowadził ponad 200 auditów COC, prowadził także audity FM zgodnie ze standardami FSC. Posiada również kwalifikacje auditora PEFC.

Na temat programu SmartWood
SmartWood jest programem certyfikacji o szerokim zakresie, stworzonym przez Rainforest Alliance na potrzeby wiarygodnego certyfikowania i weryfikacji działań związanych z leśnictwem i przemysłem leśnym. Na program składają się między innymi usługi weryfikacyjne, takie jak certyfikacja FSC, SmartLogging, SmartSourcing i systemy legalnej weryfikacji.

Oto kilka powodów, dla których tak wiele przedsięwzięć i firm sięga po program SmartWood:

* Rainforest Alliance, jeden z założycieli FSC (Forest Stewardship Council), jest największym na świecie certyfikatorem obszarów leśnych.
* Stworzony przez Rainforest Alliance program SmartWood oferuje niezwykle szeroki zakres ekspertyz dla około 2800 klientów w ponad 60 krajach. Oferta dotyczy wszystkich typów lasów i wszelkiego rodzaju przedsiębiorstw.
* Program SmartWood certyfikuje więcej działań związanych z zarządzaniem obszarami leśnymi niż jakakolwiek inna organizacja certyfikująca FSC (około 40 % w skali światowej).
* Wyższa jakość gwarantuje mniej problemów. Żaden z certyfikatów FSC/ Rainforest Alliance nie został nigdy podważony przez FSC – historia przedsiębiorstwa bez precedensu.
* Klient zyskuje prawo publicznego używania logo Rainforest Alliance Certified wraz ze znakami towarowymi FSC. Posiadacze certyfikatów współpracujący z programem Rainforest Alliance SmartWood mogą używać zarówno znaku towarowego FSC jak i logo Rainforest Alliance Certified.
* Logo Rainforest Alliance Certified pojawia się na ponad 20 000 produktów i postrzegane jest przez konsumentów jako gwarancja skutecznej działalności sprzyjającej ochronie środowiska i społeczeństwu.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz