/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Narada dyrektorów RDLP: Sprzedaż w centrum uwagi

Lasy Państwowe

Autor: Anna Malinowska
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2009-02-25


Tematyka sprzedaży drewna zdominowała naradę dyrektora generalnego Lasów Państwowych Mariana Pigana z dyrektorami regionalnych dyrekcji LP. Na spotkaniu, które odbyło się 17 lutego w siedzibie DGLP, rozmawiano także o zamówieniach na sprzęt leśny oraz o współpracy z Generalną Dyrekcją Ochrony Środowiska.

Fot. Drewno.pl

Podczas spotkania Tomasz Wójcik, zastępca dyrektora ds. Marketingu i Organizacji, przedstawił wyniki sprzedaży drewna w internetowych przetargach ograniczonych oraz systemowej aukcji e-drewno. W obydwu przetargach i aukcji wystawiono do sprzedaży 13 736 076 m sześć. drewna, z czego nabywców znalazło 11 203 602 m sześć. surowca, czyli 81,56 proc. Średnia cena wyniosła 147,43 zł/m sześć. Dyrektor Wójcik zwrócił uwagę na konieczność intensyfikacji sprzedaży drewna. Z kolei dyrektorzy RDLP zaproponowali wypracowanie atrakcyjnego dla nabywców systemu rabatów cenowych.
 
Kolejnym punktem spotkania było wystąpienie Jerzego Kaprala, naczelnika Wydziału Organizacyjnego i Technologicznego. Omówił on zamówienia na sprzęt produkowany w Ośrodku Technologii Leśnej w Jarocinie, dokonywane przez jednostki LP. Dyrektor Marian Pigan podkreślił potrzebę zwiększania konkurencyjności zakładów LP. A mając na uwadze fakt, że OTL zainwestował środki finansowe w zakup materiałów do produkcji sprzętu na potrzeby nadleśnictw, koszty zamówień jednostki LP będą musiały pokryć ze środków własnych.
 
Podczas narady poruszono również kwestię współpracy Lasów Państwowych z Generalną Dyrekcją Ochrony Środowiska. Na planowanym w niedalekiej przyszłości spotkaniu kierownictw RDLP z regionalnymi dyrekcjami ochrony środowiska przewidziano wypracowanie zasad współpracy na gruncie zapisów ustawy o ochronie przyrody.

Anna Malinowska
Rzecznik prasowy LP


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Tak im się tylko wydaje, że tyle drewna sprzedali. Firmy musiały złożyć oferty...

ponieważ straciłyby swoje pule. A każda liczyła, że będzie w stanie to drewno odebrać. Czas leci a drewno nie wyjeżdża tak jak by sobie życzyła brać leśna, no i w dodatku po takich "ślicznie" rentownych dla LP cenach. W LP Będą się dziwić coraz mocniej; co mogło się stać?? A przyspieszenia, które pozwoliłoby nadrobić zaległości nie będzie...

Janosik [64]Odpowiedz na ten komentarz2009-02-25 19:32:57

Zgłoś nadużycie

i po lasach

W styczniu i lutym br niektóre dyrekcje sprzedały 1% drewna a powinny sprzedać około 10%.Nadleśnictwa zaproponowały 4% rabaty a dopóki ceny nie spadną o 20% firmy tego drewna nie kupią.Zamówienia na wyroby z drewna spadły o 60% i szybko nie wzrosną.Lasy Państwowe na dzień dzisiejszy są bankrutem tylko o tym nie wiedzą.Wykończyły swoją polityką przemysł drzewny,a teraz zastanawiają się skąd wezmą na wypłaty. CIekawe gdzie podziały się te miliony wydarte od drzewiarzy?

rj [58]Odpowiedz na ten komentarz2009-02-26 15:42:44

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz