/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Co ma wspólnego Volvo z FSC?

NEPCon

Autor: opr. PR
Źródło: NEPCon
Data: 2009-02-25


Powszechnie znany ze swojego zaangażowania w sprawę bezpieczeństwa samochodów szwedzki producent pojazdów Volvo koncentruje się także na innych aspektach odpowiedzialnej produkcji samochodowej. Koncern zdecydował się na przykład zażądać oznakowania logiem FSC instrukcji obsługi, które dostarcza się klientom wraz z pojazdem. Spodziewany całkowity nakład papieru z certyfikatem FSC wynosi ponad 250 ton rocznie.

Dlaczego Volvo wybrało logo FSC
Produkując najnowszy model samochodu XC60, Grupa Volvo skupiła się na kilku różnych aspektach produkcji związanych z ochroną środowiska. Obok oczywistej kwestii zapotrzebowania paliwowego, jednym z wyzwań podjętych przez rozwijającą się Grupę było zapewnienie, że przynajmniej 16 kilogramów z całkowitej wagi samochodu będzie składało się z materiałów z odzysku.

Zmierzając w tym samym kierunku, Dział Informacji dla klienta Volvo zdecydował, że nawet instrukcje obsługi dla użytkowników samochodów powinno się drukować na materiale z odzysku. Volvo nawiązało współpracę z posiadającym certyfikat FSC koncernem Elanders.

W wyniku analizy różnych możliwości Volvo zdecydowało się na wybór logo FSC. Firma stwierdziła, że wybrała znak FSC, ponieważ wspiera ono odpowiedzialne gospodarowanie światowymi zasobami leśnymi i jest charakterystycznym znakiem, rozpoznawalnym na skalę międzynarodową. Była to ważna decyzja, bo instrukcje obsługi dla posiadaczy tłumaczone są na 27 różnych języków.

Drukarnia: ekoznakowanie jest rzeczą oczywistą
Wydawnictwo dostarczające usług drukarskich na potrzeby instrukcji Volvo, Elanders Sverige AB, posiada certyfikat kontroli pochodzenia produktu FSC wydany przez Rainforest Alliance w oparciu o przeprowadzony przez NEPCon profesjonalny audit.

„W ciągu ostatnich kilku lat sporo wydarzyło się w obszarze ochrony środowiska i ekoznakowanie materiałów drukowanych stało się rzeczą oczywistą”- mówi Christer Andersson, odpowiedzialny za ekoznakowanie w firmie Elanders. „Nasi klienci coraz częściej wymagają druków spełniających wymogi ochrony środowiska, a naszym celem jest ciągłe znajdowanie zrównoważonych rozwiązań komunikacyjnych, takich jak instrukcje samochodów Volvo” dodaje Andersson.

„Naszym celem jest znajdować się w czołówce firm działających w zgodzie z wymogami ochrony środowiska. Naturalnym i koniecznym krokiem dla nas jest możliwość zaoferowania klientom produktów certyfikowanych FSC. Umożliwia nam to pozostanie konkurencyjnymi, przy jednoczesnej pomocy naszym klientom w podejmowaniu odpowiedzialności”.

Na temat Volvo
Posiadające centralę zarządu w Szwecji, Volvo jest powszechnie znaną marką samochodową o historii produkcyjnej przekraczającej 14 milionów samochodów sprzedanych w ponad 100 krajach na całym świecie. Volvo posiada długoterminową tradycję zaangażowania w minimalizowanie swych wpływów na środowisko naturalne. Było na przykład pierwszym wytwórcą samochodowym oferującym klientom dokumentację wpływu samochodu na środowisko naturalne w pełnym przebiegu cyklu żywotności pojazdu. Koncern ustanowił „zmierzający do zera” program przyjazny dla środowiska, obejmujący ideę zrównoważonej produkcji i użytkowania pojazdu.

Zgodnie z zapewnieniami koncernu, Volvo posiada obecnie najszerszą ofertę samochodów wysokiej jakości o niskim poziomie wpływu na środowisko naturalne.

Na temat Elanders
Elanders jest globalnym koncernem infomedialnym i poligraficznym działającym w dziesięciu krajach na czterech kontynentach. Jest partnerem dla firm poszukujących rozwiązań w zakresie komunikacji, działających na kilku rynkach jednocześnie. Specjalizuje się w tworzeniu, produkcji i dystrybucji różnorodnych materiałów informacyjnych.

Kod certyfikatu kontroli pochodzenia produktu FSC dla Elanders Sverige AB to SW-COC-001344. Dwie inne firmy wewnątrz Grupy Elanders, Elanders Hindson Ltd z siedzibą główną w Wielkiej Brytanii i niemiecka Sommer Corporate Media, także posiadają certyfikaty kontroli pochodzenia produktu FSC.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz