/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Utrzymanie poziomu sprzedaży mebli z 2008 roku możliwe.

MTP

Autor:
Źródło: MTP
Data: 2009-02-20


Branża meblarska ma szanse obronić się przed najpoważniejszymi skutkami gospodarczych zawirowań. A to dzięki utrzymującemu się na wysokim poziomie eksportowi produkcji do krajów Europy Zachodniej oraz za sprawą rozsądnego i pełnego korzystania z unijnych dotacji.

Konferencja prasowaKonferencja prasowaFot. MTP

Podczas konferencji prasowej targów DREMA i FURNICA, Marek Adamowicz,  dyrektor biura Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli, mówił o kondycji przemysłu meblarskiego oraz perspektywach na rok 2009. W podsumowaniu minionego roku Adamowicz podkreśla fakt utrzymania wartości produkcji sprzedanej na poziomie 25 mld złotych, zasygnalizuje spadek liczby wyprodukowanych mebli o około 3% w porównaniu z 2007 rokiem. Wśród najważniejszych zagrożeń dla branży meblarskiej wskazuje na kurczenie się rynków eksportowych, osłabienie tempa budownictwa mieszkaniowego w Polsce, utrzymywanie się presji płacowej, zaostrzona polityka kredytowa banków oraz trudności z płynnością finansową firm.

- Należy poprawić wydajność pracy poprzez restrukturyzację fabryk, inwestycje w nowe technologie, maszyny oraz informatyzację - komentuje Adamowicz. Dzięki podjęciu tych kroków, a także dzięki elastycznemu dostosowaniu się małych i średnich firm do zmieniającej się sytuacji na rynku, w roku 2009 możliwe będzie utrzymanie poziomu sprzedaży.

W konferencji prasowej uczestniczyli dziennikarze mediów branżowych oraz lokalnych. Na ich pytania odpowiadała dyrektor targów DREMA i FURNICA, Hanna Ochnik-Pawłowska, prezes zarządu Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, Andrzej Półrolniczak, dyrektor biura OIGPM, Marek Adamowicz oraz koordynator Fabryki Mebli na Żywo, Michał Różański.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA