/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Nippon Paper przejmuje Paper Australia

Nippon Paper

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Nippon Paper
Data: 2009-02-18


Japońska spółka Nippon Paper Group zawarła umowę zakupu z australijskim przedsiębiorstwem PaperlinX Limited dotyczącą kupna spółki papierniczej - Paper Australia Pty Ltd. Nippon Paper zapłaci za udziały 390 mln dolarów z góry oraz spłaci zobowiązania Paper Australia.

Papiernia w ShoalhavenPapiernia w ShoalhavenFot. Paper Australia

Paper Australia Pty Ltd jest największym producentem papieru do drukowania w Australii z historią działalności liczącą ponad 50 lat. Według szacunków posiada 60% udziału w australijskim rynku papierów biurowych do drukowania i kopiowania. Firma zatrudnia ok. 1300 osób w dwóch zakładach produkcyjnych, które obejmuje umowa sprzedaży. (Dwa zakłady zlokalizowane na Tasmanii zostały wyłączone z transakcji)

Nippon Papper Group to drugi co do wielkości producent papieru w Japonii. Posiada ponad dwadzieścia zakładów produkcyjnych. Zakup australijskiej firmy jest ważnym krokiem w realizacji przyjętej przez firmę strategii, według której do 2015 roku Nippon Paper będzie wśród pięciu największych firm na świecie, zajmujących się produkcją celulozy i papieru. Swoją działalność skupia w regionie Azji i Oceanii, gdzie według prognoz w najbliższych latach nastąpi najsilniejszy wzrost zapotrzebowania na wyroby papiernicze.

Za ostatnich dziewięć miesięcy (spółka rok finansowy kończy w marcu) Nippon Papper Group w przeliczeniu osiągnął sprzedaż na poziomie 10,067 mld USD i zysk netto w wysokości 56,194 mln USD.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz