/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Dobre wyniki Pozbud T&R

Pozbud T&R

Autor: dja
Źródło: Pozbud T&R
Data: 2009-02-13


Według raportu za IV kwartał, producent stolarki otworowej Pozbud T&R SA uzyskał w 2008r. przychody ze sprzedaży w wysokości 43,821 mln zł wobec 26,442 mln zł.

Brama garażowa i drzwi wykonane przez Pozbud - prezentacja na targach Budma 2009Brama garażowa i drzwi wykonane przez Pozbud - prezentacja na targach Budma 2009Fot. Drewno.pl

Podobny wzrost spółka zanotowała m.in. w zakresie zysku z działalności operacyjnej 6,050 mln zł (2007: 3,453 mln zł) oraz zysku netto 4,624 mln zł (2007: 2,836 mln zł).

Aktualnie spółka kontynuuje prace modernizacyjne w zakładzie produkcyjnym w Słonawach związane z planowanym montażem na przełomie I i II kwartału 2009 roku linii technologicznej do produkcji stolarki otworowej firmy WEINIG. Spółka ubiega się również o dofinansowanie z funduszy unijnych w ramach programu POIG działanie 4.4. na kwotę wydatków kwalifikowanych 6,2 mln złotych. Wniosek przeszedł pozytywnie ocenę formalną, uzyskując 61 punktów. Niestety ilość przyznanych punktów była niewystarczająca aby uzyskać rekomendację o dofinansowanie. Spółka odwołała się od otrzymanej decyzji w przewidzianym trybie odwoławczym. Do chwili złożenia niniejszego raportu nie otrzymała z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości decyzji w tej sprawie. W przypadku niekorzystnej decyzji spółka sfinansuje część inwestycji środkami z innych źródeł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz