/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Od 23 lutego wprowadzone zostaną bonifikaty cen drewna

PIGPD

Autor:
Źródło: PIGPD
Data: 2009-02-09


W kolejnym komunikacie PIGPD informuje o otrzymaniu zapewnienia, że bonifikaty cen drewna zostaną wprowadzone od 23 lutego.

Fot. Drewno.pl

Komunikat nr 4/2009

z dn. 09.02.2009r.

Szanowni Państwo

Członkowie PIGPD

W ślad za przekazanym już Państwu pismem Prezydenta Izby dotyczącym wprowadzenia przez Lasy Państwowe wynegocjowanych jeszcze w grudniu bonifikat cen drewna informujemy, że napływające na ten temat niepokojące sygnały skłoniły nas nie tylko do skierowania tego pisma, lecz również do wystąpienia o spotkanie w tej sprawie z dyrektorem generalnym LP. Odbyło się ono w piątek, a jego efektem było uzyskanie przez nas zapewnienia dyrektora M. Pigana i jego współpracowników, że wynegocjowany układ będzie zrealizowany.

Niewątpliwie jednak mamy do czynienia ze znacznym opóźnieniem w jego wdrożeniu, gdyż zadeklarowany przez LP termin wprowadzenia bonifikat to 23 lutego (a miał być jeszcze późniejszy !). Pojawia się więc sporna kwestia zadośćuczynienia tym firmom, które do tego czasu zrealizują już jakieś zakupy, bo wg LP wystawione faktury bonifikatami nie mają być objęte. Na to się nie chcemy zgodzić, przypominając, że bonifikaty miały objąć drewno sprzedane we wszystkich trzech zakończonych do 11 lutego procedurach. Nie jest to jedyny problem i wiemy, że z pewnością nie znajdziemy rozwiązania, które wszystkich usatysfakcjonuje. Jednak na pewno nie można się zgodzić, aby w obecnej kryzysowej sytuacji, ceny źle ustalone przez LP na samym początku sprzedaży, pozostały nie zmienione. A efekty obecnej walki (bo to niestety raczej walka i to na wiele stron, a nie normalne negocjacje) ocenimy po jej zakończeniu.

W załączeniu przekazujemy treść notatki sporządzonej po spotkaniu w DGLP w dn. 06 lutego i podpisanej przez stronę przemysłu. Niestety, nie jest dobrą zapowiedzią na przyszłość to, że dyrektor generalny LP ze swojej strony podpisu pod nią nie złożył.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Warszawa, dn. 06.02.2009r.

NOTATKA

Ze spotkania Zespołu Negocjacyjnego Przemysłu Drzewnego z przedstawicielami Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych

Obecni:

Ze strony DGLP:

- Marian Pigan – Dyrektor Generalny LP

- Tomasz Wójcik – Zastępca Dyrektora Generalnego LP

- Mariola Pilewska – Zastępca Naczelnika Wydziału Marketing DGLP

Ze strony przemysłu:

- Sławomir Wrochna – PIGPD (przewodniczący Zespołu)

- Andrzej Górski – PIGPD (prezydent izby)

- Bogdan Czemko – PIGPD

- Norbert Dowejko - SKD

- Tadeusz Kosień – SPPD (Prezydent Stowarzyszenia)

- Kazimierz Czapiewski – EPAL

Spotkane odbyło się z inicjatywy przemysłu i miało na celu wyjaśnienie sytuacji dotyczącej planowanego wprowadzenia bonifikat ceny drewna okrągłego, ustalonych w dn. 22. grudnia 2008r., których wdrożenie czasowo zawiesiły Lasy państwowe.

Ustalono co następuje:

  1. Lasy Państwowe potwierdzają, że bonifikaty zostaną wprowadzone, a termin ich wprowadzenia ustala się na dzień 23 lutego br.,

  2. O planowanej wysokość tych bonifikat Zespół Negocjacyjny będzie powiadomiony na spotkaniu w Puszczykowie w dn. 18 lutego, o godz. 11.00. Wcześniej, w dn. 17 lutego odbędzie się w tej sprawie narada dyrektorów rdLP.

  3. LP potwierdzają, że planowane jest ujednolicenie wysokości bonifikat na dany sortyment na poziomie rdLP, ( lub grup nadleśnictw).

  4. Strony potwierdzają wolę pilnego przystąpienia do opracowania docelowych zasad sprzedaży drzewna. Konkretne ustalenia w tej sprawie podjęte zostaną na spotkaniu 18-go lutego.

Podpisy obecnych:

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA