/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Felder przyspiesza projektowanie maszyn do obróbki drewna

stautner & stautner consulting pr communications

Autor: Carola von Wendland, opr. PR
Źródło: stautner & stautner consulting pr communications
Data: 2009-02-09


Felder przyspiesza projektowanie maszyn do obróbki drewna dzięki oprogramowaniu SolidWorks oraz 3DVIA Composer. Austriacki producent optymalizuje także tworzenie dokumentacji złożeniowej i wykazu materiałów.

Ekran z oprogramowania SolidWorksEkran z oprogramowania SolidWorks

6 lutego 2009 w Haar k/Monachium, Dassault Systèmes SolidWorks Corp. (DS SolidWorks) ogłosiło, iż austriacka firma Felder KG – producent maszyn i narzędzi do obróbki drewna – wybrała 3DVIA Composer jako rozwiązanie usprawniające proces tworzenia dokumentacji. Felder korzysta z oprogramowania SolidWorks® 3D CAD od siedmiu lat, a teraz zdecydował się na wykorzystanie 3DVIA do tworzenia i edycji dokumentacji złożeniowej, generowania rysunków złożeń SolidWorks w widoku rozstrzelonym oraz do przygotowywania wykazów materiałów dla celów montażowych. Dzięki SolidWorks i 3DVIA Composer Felder pozostaje konkurencyjną firmą na rynku maszyn do obróbki drewna, mimo panującej presji cenowej. Odkąd Felder zdecydował się na przejście z oprogramowania 2D na 3D CAD w 2001 roku, udało mu się skrócić proces projektowania o około 30 procent. Ponad to SolidWorks i 3DVIA Composer pozwalają firmie zaoszczędzić materiały i komponenty,  a także tworzyć projekty zoptymalizowane pod kątem montażu.

Rodzinna firma z siedzibą w Hall, w Tyrolu, wytwarza maszyny i narzędzia do obróbki drewna dla niezwykle szerokiego spektrum odbiorców, począwszy od amatorów stolarki, małych firm, aż po duże stolarnie oraz przedsiębiorstwa przemysłowe. Jej obecne na rynkach światowych marki to między innymi: FELDER, FORMAT-4 oraz HAMMER.

„Estetyka, krótki proces projektowania i wysoka jakość produktów są dla nas bardzo ważne” – mówi inżynier Robert Tratter, menadżer rozwoju w Felder KG. „SolidWorks jest partnerem, na którym możemy polegać w każdej z tych dziedzin. Gdy planetsoftware – partner SolidWorks – zwrócił naszą uwagę na 3DVIA Composer, poprzednio zainstalowane oprogramowanie wspomagające tworzenie dokumentacji nie miało szans przetrwać w naszej firmie, ponieważ stanowiło aplikację odizolowaną od innych. 3DVIA Composer pozwala nam tworzyć i edytować dokumentację złożeniową bezpośrednio w SolidWorks. Ścisła kompatybilność jest ogromną zaletą, dzięki której uzyskujemy bezpośrednie i dokładne transfery danych oraz szybszy przepływ pracy podczas projektowania.”
Oprogramowanie SolidWorks i 3DVIA Composer umożliwiły firmie Felder ustanowienie ciągłego procesu projektowego oraz utworzenie szerokiego zbioru wariantów rysunków czy modeli, w tym wykazów materiałów, list części zamiennych, recenzji projektowych oraz danych 3D dla systemów CAM i maszyn pomiarowych 3D.

Ulepszona wizualizacja wraz z możliwością tworzenia wirtualnych prototypów znacząco zredukowała występowanie błędów w procesie projektowania, twierdzi Tratter. Kolejną zaletą jest tworzenie konfiguracji. „Każdy komponent potrzebuje tylko jednego pliku danych, a można go użyć w wielu różnych złożeniach” – kontynuuje Tratter – „Ułatwia to znacznie modyfikację oraz obsługę całej gamy produktów.”

Klienci firmy Felder mają do dyspozycji jasno i intuicyjnie napisane instrukcje napraw oraz konserwacji sprzętu, a także realistyczne, zrenderowane obrazy i animacje pomagające w objaśnieniu obsługi maszyn oraz narzędzi.

„Felder w pełni wykorzystuje interakcję pomiędzy SolidWorks a 3DVIA Composer” – powiada Axel Spitzer, menadżer sprzedaży na kraje Europy Środkowej w DS SolidWorks. „Jego klienci szukają maszyn i narzędzi wysokiej precyzji lecz w przystępnych cenach, co wymaga użycia takich narzędzi projektowych, które pozwolą skrócić cykle pracy nad projektami i dokumentacją oraz zoptymalizować proces wytwarzania. SolidWorks i 3DVIA Composer spełniają te wymagania zarówno dziś, jak i w przyszłości.”

Felder korzysta z usług autoryzowanego sprzedawcy SolidWorks, firmy planetsoftware, w ramach szkoleń z obsługi oprogramowania, wdrożeń oraz wsparcia technicznego.

 

Informacje o Felder KG
Obecnie rodzinna firma, jaką jest Felder KG, oferuje na rynku światowym produkty swoich marek: FELDER, FORMAT-4 oraz HAMMER pod wspólnym szyldem Felder Group. Idąc za hasłem „Wszystko z jednej ręki” seria Format-4 została poszerzona o centra obróbcze CNC, które czynią z Felder KG dostawcę pełnej gamy produktów. Od początku istnienia firma może poszczycić się wysoką pozycją na rynku oraz wieloma patentami i innowacyjnymi rozwiązaniami na swoim koncie. Ponad to jest laureatem nagród takich jak Nagroda Regionu Bawarii w 1983 i 1991, Nagroda IF Design, a także Nagroda im. Adolfa Loosa. Więcej informacji na stronie www.felder.at

O planetsoftware
Od 1996 roku planetsoftware jest czołowym austriackim dostawcą rozwiązań SolidWorks. planetsoftware koncentrowało się zawsze na SolidWorks i oferuje swoim klientom doradztwo, szkolenia oraz wsparcie we wdrożeniach. Z siedzibami w czterech największych regionach Austrii planetsoftware zapewnia bliski kontakt z klientem, w tym wsparcie na szerokim obszarze kraju. Więcej informacji na stronie www.cad.at

Dassault Systèmes SolidWorks Corp.
Dassault Systèmes SolidWorks Corp., firma będąca częścią Dassault Systèmes S.A., (Nasdaq: DASTY, Euronext Paris: #13065, DSY.PA) specjalizuje się w opracowywaniu i marketingu programów komputerowych przeznaczonych do celów projektowych, analizy i zarządzania danymi dotyczących produktów. Jest ona wiodącym dostawcą w dziedzinie technologii CAD 3D, dostarczającą zespołom projektowym intuicyjne, wydajne oprogramowania, przyczyniające się do podniesienia jakości projektowanych produktów. Najnowsze informacje oraz demonstracje w trybie online można znaleźć na stronie internetowej firmy pod adresem. www.solidworks.pl

Dassault Systèmes
Jako światowy lider w zakresie rozwiązań 3D i zarządzania cyklem życia produktu (PLM), firma świadczy usługi ponad 100 000 klientom w 80 krajach. Działalność pionierską na rynku programów CD rozpoczęła ona w 1981 roku i obecnie specjalizuje się w opracowywaniu i marketingu aplikacji z dziedziny PLM oraz usług w zakresie wspierania procesów przemysłowych i dostarczania wizualizacji 3D, obejmujących cały okres życia produktu – od jego koncepcji poprzez konserwację do recyklingu. W skład portfela firmy Dassault Systèmes wchodzi CATIA - system przeznaczony do projektowania wirtualnych produktów, SolidWorks przeznaczony do projektowania zespołów mechanicznych w trybie 3D, DELMIA – program do wirtualnego planowania procesów produkcyjnych, SIMULIA – program przeznaczony do wirtualnego testowania, ENOVIA – program do globalnego zarządzania cyklem życia oraz 3DVIA – program do generowania wirtualnych doświadczeń w trybie 3D. Akcje firmy Dassault Systèmes notowane są na giełdach Nasdaq (DASTY) i Euronext Paris (#13065, DSY.PA). Więcej informacji znajduje się na stronie. www.3ds.com

CATIA, DELMIA, ENOVIA, SIMULIA, 3DVIA i SolidWorks są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Dassault Systèmes lub firm podległych na terenie Stanów Zjednoczonych i/lub innych krajów. Inne marki i nazwy produktów są znakami towarowymi ich właścicieli. Copyright © 2009 Dassault Systèmes SolidWorks Corp.

Felder przyspiesza projektowanie maszyn do obróbki drewna (Zdjęcia: 2)

Ekran z oprogramowania SolidWorksEkran z oprogramowania SolidWorks, fragment dokumentacji

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz