/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Grupa Sherwin-Wiliams przejmuje Altax

Autor: dja
Źródło: Inter Groclin Auto
Data: 2009-02-07


Inter Groclin Auto SA poinformował o sprzedaży udziałów w Groclin Altax sp. z o.o. Nabywcą jest brytyjska spółka Ronseal Limited wchodząca w skład amerykańskiej grupy Sherwin-Wiliams - jednego z liderów światowego rynku chemii do drewna.

Za 66,67% udziałów Altaxu Brytyjczycy zapłacili 28 mln zł. Strony transakcji postanowiły, że istnieje możliwość korekty ceny, tj. jej podwyższenie lub obniżenie, w zależności od wyników zweryfikowanego sprawozdania finansowego Groclin Altax Sp. z o. o. za 2008 rok oraz za okres od dnia 1 stycznia do dnia 6 lutego 2009 roku w terminie 90 dni od dnia podpisania umowy.

Groclin kupił udziały Altaxu w grudniu 2007r. za 27,73 mln zł. Transakcja miała stanowić początek dywersyfikacji działalności spółki poprzez odejście od monobranżowego profilu produkcji motoryzacyjnej. W 2008r. spółka przeprowadziła szereg inwestycji związanych z uruchomieniem produkcji w Grodzisku Wielkopolskim i wprowadzeniem na rynek nowych produktów.

Altax rozpoczął działalność w 1988 roku. Od początku specjalizuje się w wytwarzaniu chemicznych środków ochrony drewna, murów i powłok malarskich, chroniących przed korozją mikrobiologiczną. Gama produktów firmy obejmuje szeroką gamę preparatów impregnacyjno-dekoracyjnych, ogniochronnych, grzybo-, pleśnio- i owadobójczych, aż do specjalistycznych, na przykład zwalczających glony.

Ronseal Limited działa na rynku chemii do drewna już ponad 80 lat. Od 1998r. jest częścią amerykańskiej grupy kapitałowej Sherwin-Williams z Cleveland Sherwin-Williams - spółki założonej w 1866 roku. Sherwin-Wiliams jest jednym z liderów w produkcji i dystrybucji produktów do pielęgnacji drewna, farb oraz produktów wodoodpornych zarówno dla odbiorców profesjonalnych, przemysłowych, jak i klientów detalicznych. Swoje produkty sprzedaje m.in. pod takimi markami jak: Sherwin-Williams®, Dutch Boy®, Pratt & Lambert®, Martin-Senour®, Dupli-Color®, Krylon®, Thompson's®, Minwax® oraz szeregiem marek należących do spółek grupy jak. np Ronseal®.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA