/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Nowe wymagania dotyczace importu towarów drewnianych i roślinnych do USA

NEPCon

Autor:
Źródło: NEPCon
Data: 2009-02-05


Jedną ze znaczących zmian, jaką wprowadza uchwalona w maju br. ustawa Farm Bill Act (lub Food, Conservation and Energy Act of 2008) jest poprawka do ustawy the Lacey Act*, która nakłada nowe wymogi na importerów towarów drewnianych i roślinnych do USA.

The Lacey Act  wprowadza zakaz importu, eksportu, transportu, sprzedaży i nabywania w handlu międzystanowym i międzynarodowym roślin nabytych z naruszeniem prawa stanowego lub prawa innego kraju.

Zgodnie z poprawką, która ma na celu przeciwdziałanie nielegalnemu wycinaniu drzew i przemytowi produktów z takich drzew wytworzonych, importerzy przy wwozie towaru do USA będą zobowiązani do przedstawienia deklaracji, która zawiera informacje na temat rodzaju i gatunku wykorzystanych roślin, wartości i ilości towaru oraz kraju pochodzenia importowanego produktu (wymogiem takim nie będą objęte opakowania przeznaczone wyłącznie do transportu innych produktów).

Informujemy, że w związku z wprowadzeniem poprawki do Lacey Act, NEPCon uruchomił stronę internetową http://www.laceyact.biz/, która ma pomóc eksporterom w uzyskaniu informacji o wymogach i możliwości usług NEPCon w tym zakresie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA