/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Certyfikat PEFC przyznany firmie Arctic Paper Kostrzyn S.A.

NEPCon

Autor: JR
Źródło: NEPCon
Data: 2009-01-30


We współpracy z BMG TRADA, NEPCon wykonał audit PEFC w firmie Arctic Paper Kostrzyn S.A. w miejscowości Kostrzyn. W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat PEFC o numerze 14501777. Certyfikat jest ważny od 3 stycznia 2009 r. do 2 stycznia 2014 r.

Arctic Paper Kostrzyn S.A. jest największym producentem papierów offsetowych w Polsce oraz drugim co do wielkości producentem papierów graficznych. Produkcja w 2008 roku wyniosła 262 758 ton papieru. Od 1993 r. firma należy do szwedzkiego koncernu papierniczego Arctic Paper AB. W kostrzyńskiej papierni wytwarzane są papiery marki Amber. Są to najwyższej jakości niepowlekane i bezdrzewne papiery, wytwarzane w nowoczesnym, bezpiecznym środowisku pracy oraz w warunkach przyjaznych naturalnemu otoczeniu.

Arctic Paper Kostrzyn S.A. jest certyfikowany zgodnie z systemami zarządzania jakością ISO 9001 i bezpieczeństwem pracy OHSAS 18001. Ma wdrożony system zarządzania środowiskowego ISO 14001 oraz publikuje ogólnodostępny raport EMAS, o swoich oddziaływaniach na środowisko naturalne.

Arctic Paper Kostrzyn S.A. w liczbach:
• Dyrektorem Zarządzającym jest Michał Jarczyński
• Przychody ze sprzedaży papieru w 2008 wyniosły 685 mln PLN
• Arctic Paper Kostrzyn S.A. zdobył silną pozycję na rynku Polskim, obecnie ponad 70% całości sprzedaży eksportuje do takich krajów jak: Niemcy, Wielka Brytania, Francja i Włochy a także do krajów Europy Środkowej i Wschodniej oraz do Skandynawii.
• Zatrudnienie: 422 osoby, dodatkowo drugie tyle zatrudnione jest w firmach świadczących usługi na rzecz Arctic Paper.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz