/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Poznańskie targi budowlane - podsumowanie

MTP

Autor:
Źródło: MTP
Data: 2009-01-28


Trwające w dniach 20-23 stycznia w Poznaniu Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA 2009 odbyły się pod hasłem „inspirowane naturą” promując rozwiązania proekologiczne. Organizatorzy targów uważają tegoroczną edycję za bardzo udaną.

Fot. Drewno.pl

- Jesteśmy zadowoleni z rezultatów, jakie przyniosły targi BUDMA, a także odbywające się jednocześnie Centrum Budownictwa Sportowego i Targi Maszyn i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-tech - mówi Danuta Kubasik, dyrektor targów budowlanych. - Zarówno wystawcy i zwiedzający dopisali - dodaje.

W tym roku na targach w Poznaniu na powierzchni wystawienniczej 41 000 m2 swoje produkty i usługi promowało blisko 1350 firm z 35 krajów świata, potwierdzając międzynarodowy charakter spotkania. Ekspozycję zobaczyło niemal 65 000 zwiedzających z kraju i zagranicy.

Wyjątkowym zainteresowaniem cieszą się produkty wystawców prezentujących się w ramach Centrum Budownictwa Sportowego i salonu Drogi i chodniki. Szczególnie poszukiwane są rozwiązania pozwalające budować z poszanowaniem ekologii i z myślą o oszczędnościach. Stąd zorganizowana na targach Wioska Domów drewnianych przeżywała prawdziwe oblężenie. Znajdujący się tam dom pasywny to przykład nowego trendu w budownictwie indywidualnym, który pozwala znacznie obniżyć koszty eksploatacji budynków mieszkaniowych. Dopełnieniem wiedzy o nowoczesnych materiałach budowlanych była prezentacja Natura 2009, gdzie wystawcy promowali rozwiązania, które w praktyce pozwalają budować w duchu poszanowania środowiska naturalnego.

Ciekawej i bardzo zróżnicowanej ekspozycji poznańskich targów budowlanych towarzyszył interesujący program konferencji i spotkań. W ramach Dnia Inżyniera Budownictwa poruszano tematy związane z oceną energetyczną obiektów budowlanych. Frekwencja osób zainteresowanych tego rodzaju wiedzą przekroczyła oczekiwania, pozytywnie zaskakując organizatorów. Uczestników najbardziej interesowały kwestie zasad uzyskiwania świadectw energetycznych oraz sposoby pozyskiwania kredytów na termo modernizację.

Ważnym blokiem spotkań na targach okazał się Dzień Architektury, gdzie przedstawiciele SARP o Polskiej Izby Architektów mówili o roli krajobrazu i przestrzeni w architekturze. Ważnym wnioskiem spotkania był fakt, że architekt powinien spełniać także rolę doradcy w procesie realizacji projektu, biorąc pod uwagę aspekty ekologiczne i społeczne.  

Kolejna edycja targów BUDMA odbędzie się w Poznaniu w dniach 19-22 stycznia 2010 roku, jednocześnie odbędą się Międzynarodowe Targi Maszyn, Pojazdów i Sprzętu Budowlanego BUMASZ.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz