/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Barlinek Liderem Eksportu na Wschód

Drewno.pl

Autor:
Źródło: Drewno.pl
Data: 2009-01-22


W dniu 22 stycznia br. podczas targów Budma w Poznaniu Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa przyznała nagrody liderom wzrostu dynamiki eksportu na Wschód. Wśród uhonorowanych firm znalazł się Barlinek S.A.

Nagroda „Lider eksportu na Wschód 2008” została przyznana Spółce w dowód szczególnego uznania za znaczące osiągnięcia w zakresie rozwoju eksportu do Rosji i WNP. Podłogi z Barlinka od lat cieszą się bardzo dobrą opinią użytkowników zarówno w kraju jak i zagranicą, a ich eksport systematycznie rośnie. Współpraca firmy Barlinek z państwami Europy Wschodniej w szczególnie intensywny sposób została zapoczątkowana przed kilkoma laty. Właśnie wtedy Zarząd spółki podjął decyzję o wybudowaniu jednej z najnowocześniejszych fabryk przetwórstwa drzewnego w Winnicy na Ukrainie.

Od tej pory Barlinek intensywnie zwiększa sprzedaż swoich wyrobów, zwłaszcza popularnej deski barlineckiej w Rosji i na rynkach WNP. Co ważne: przyrosty sprzedaży za rok 2008 (mierzone w m. kw.) sięgają kilkudziesięciu procent, w niektórych krajach nawet blisko 100 %.

W ubiegłym roku Barlinek został uhonorowany przez ambasadora Ukrainy Olexandra Motsyka tytułem "Inwestora Roku 2007".


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz