/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Poltarex złożył wniosek o upadłość

Autor: dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2009-01-20


Jedna z największych polskich firm branży tartacznej - Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego Poltarex sp. z o.o. z siedzibą w Lęborku - złożyła na początku stycznia wniosek o upadłość.

Fot. FPD

Nie udało nam się dotychczas uzyskać komentarza zarządu spółki dotyczącego sytuacji firmy i jej przyczyn. Można domyślać się, że są to, podobnie jak w całej branży, załamanie rynków eksportowych, wysokie ceny surowca i jeszcze kilka tygodni temu niski kurs walut. Według nieoficjalnych informacji Poltarex dokonał częściowych zwolnień pracowników, a właściciele spółki pracują nad utworzeniem nowego podmiotu na jej bazie.

W skład Poltarexu wchodzi 6 zakładów produkcyjnych: w Bielsku Pomorskim, Damnicy, Godętowie, Korzybiu, Nowej Wsi Człuchowskiej i Polnicy oraz Skład Handlowy w Słupsku. Główne grupy produktów oferowanych przez spółkę to tarcica iglasta i liściasta oraz wyroby programu ogrodowego. Ok. 50% swoich wyrobów firma dostarcza na rynki praktycznie całej Europy oraz Japonii. Poltarex przerabia ok. 200 tys m3 surowca rocznie i zatrudniał ok. 500 osób.

Poltarex to firma, wywodząca się z dawnego państwowego Słupskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego Paltarex, wytwarzającego m.in. drewniane palety. W 1995 roku przedsiębiorstwo kupiła spółka założona przez pracowników.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

przyczyna -opcje walutowe,decyzje arbitralne,żadza zysku za -wszelka cene ...

efekt -jak ze Sławodrzewiem tylko silniejszy

delta [8]Odpowiedz na ten komentarz2009-01-21 08:28:05

Zgłoś nadużycie

kiedy następni?

poltarex...potem chyba paged, kppd, olczyk..+ lista czlonków Izby Przemyslu Drzewnego, każda branża by chciała miec tani surowiec, ale w drzewnej chyba za dużo nazbieralo sie pseudo menedżerów

tartaczny [3]Odpowiedz na ten komentarz2009-01-22 13:14:55

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA