/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Komunikat PIGPD w sprawie zawieszenia bonifikat na drewno

PIGPD

Autor:
Źródło: PIGPD
Data: 2009-01-20


Najnowszy komunikat Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego w sprawie czasowego zawieszenia bonifikat wynegocjowanych Zespół Negocjacyjny Przemysłu

Fot. Drewno.pl

Komunikat nr 3/2009

z dn. 16.01.2009r.

Szanowni Państwo,


W nawiązaniu do znanego już wszystkim Komunikatu Lasów Państwowych, dotyczącego czasowego zawieszenia bonifikat wynegocjowanych przez stworzony przez naszą Izbę Zespół Negocjacyjny Przemysłu, informuję, że zamierzamy dopilnować, aby zostały one wprowadzone zaraz po zakończeniu przetargu w ramach „systemowego e-drewno”.

Przypominamy, że ustalenie w tej sprawie zostało zawarte z Lasami Państwowymi w dn. 22 grudnia na piśmie i jako takie jest absolutnie wiążące. Na spotkaniu w dn, 15.01.09, o którym informuje ww. Komunikat LP, ustaliliśmy, że siadamy do stołu zaraz po zakończeniu przetargu w „systemowym e-drewno” i na podstawie analizy sytuacji w styczniu i wyników wszystkich przetargów ustalamy wysokości rabatów. Zmiany są tu tym bardziej potrzebne, że późny termin ich wprowadzenia oznacza, że drewno zakupione już w styczniu, może nie zostać bonifikatami objęte. Oczekujemy więc od Lasów Państwowych m. in. tego, że znikną z mapy Polski miejsca, gdzie poziom opustów był symboliczny lub żaden.

Chcę też dodać, że choć poziom wcześniej przygotowanych bonifikat absolutnie nas nie satysfakcjonował, zwłaszcza w RDLP gdzie miał on być symboliczny lub wręcz żaden, to jednak pozwalał on w skali całego przemysłu oszczędzić bardzo konkretne pieniądze. Wystarczy aby każdy przemnożył sobie wartość drewna tartacznego jakie przeciera przez jego średnią cenę i wyliczył od niej rabat, choćby średnio 5%. I te pieniądze byłyby dla naszych zakładów stracone, gdyby znany Państwu atak byłego prezydenta Izby M. Florkiewicza na nasze ustalenia z Lasami się powiódł. Oznaczałby to, że w tak ciężkiej sytuacji, gdy liczy się każda złotówka, nikt w kraju nic by nie zyskał. Na to nie ma naszej zgody.

Zapewniamy Państwa, że wspólnie z innymi branżami – paletową, płytową i papierniczą, zrobimy wszystko, aby wynegocjowany system bonifikat wszedł w życie.

Informujemy w związku z tym, że w dn. 15. stycznia Rada Izby spotkała się w Łomiankach k/Warszawy z przedstawicielami Komitetu Narodowego EPAL (producenci palet), Stowarzyszenia Producentów Płyt Drewnopochodnych i Stowarzyszenia Papierników Polskich. Uzgodniliśmy kontynuację funkcjonowania wspólnego Zespołu Negocjacyjnego przy Polskiej Izbie Gospodarczej Przemysłu Drzewnego, który będzie w 2009r. stanowił naszą wspólną reprezentację wszystkich branż przemysłu drzewnego na negocjacje z rządem i Lasami Państwowymi i będzie pracował nad akceptowanymi przez te wszystkie branże rozwiązaniami systemu sprzedaży drewna. Pierwsze tegoroczne zadanie Zespołu, to ostateczne załatwienie sprawy bonifikat, opisanej wyżej.


Biuro Izby


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz