/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Centrozap: Prawdopodobne kolejne batalie sądowe

Centrozap

Autor: dja
Źródło: Centrozap
Data: 2009-01-19


16 stycznia Centrozap otrzymał odpis wyroku Sądu Okręgowego w Katowicach w sprawie przeciwko dyrektorowi Urzędu Kontroli Skarbowej w Katowicach o zapłatę odszkodowania za szkody wyrządzone w majątku spółki wskutek niezgodnych z prawem działań organów skarbowych przy wykonywaniu władzy publicznej. Wyrokiem sądu firma ma otrzymać 42,5 mln zł odszkodowania za błędne decyzje aparatu skarbowego wraz z odsetkami od marca 2005r. (Centrozap domagał się ponad 100 mln zł)- łącznie ok. 65 mln zł.

Zgodnie z zapowiedziami zarządu, spółka nie zamierza składać apelacji od wyżej wymienionego wyroku. Według przesłanej już wcześniej do Ministerstwa Skarbu Państwa propozycję ugody, Centrozap chciałby otrzymać część zasądzonej kwoty w gotówce, a resztę w akcjach należących do Skarbu Państwa spółek. Według nieoficjalnych informacji mogą to być m.in. akcje Sklejki Pisz.

Do ugody zapewne nie dojdzie, bowiem wniesienie apelacji od wyroku zapowiada Prokuratoria Generalna, reprezentująca w sprawie Skarb Państwa. Jej zdaniem nie ma mowy o bezprawności wydanych wobec Centrozapu decyzji, choć można mówić o ich wadliwości. Bezprawność wiąże się z rażącym błędem organu kontroli skarbowej, który winien być stwierdzony w określonej procedurze. Tymczasem w tej sprawie - argumentuje Prokuratoria - dwa razy orzekały sądy administracyjne i uchyliły jedynie w części decyzje wydane wobec Centrozapu, a wszystkie środki wpłacone tytułem tych uchylonych decyzji zostały spółce zwrócone wraz z należnym odsetkami.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz