/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

IKEA inwestuje

PAP

Autor:
Źródło: PAP
Data: 2009-01-13


W 2009r. IKEA zamierza m.in. otworzyć swój sklep w Łodzi oraz rozpocząć budowę miasteczka handlowego Bulwary Poznańskie - powiedziała PAP we wtorek rzeczniczka IKEA Karolina Horoszczak.

Plan miasteczka handlowego w PoznaniuPlan miasteczka handlowego w PoznaniuFot. Bulwary Poznańskie

Jak poinformowała, w Łodzi powstanie park handlowy Port Łódź, którego częścią będzie sklep IKEA o powierzchni ponad 30 tys. m kw. Cały park handlowy, łącznie ze sklepem, ma mieć ok. 120 tys. m kw. Otwarcie sklepu IKEA zaplanowane jest na koniec sierpnia, a całego parku - na wiosnę 2010 r. Wartość inwestycji to ok. 200 mln euro, w tym na samą infrastrukturę drogową przeznaczono 11 mln euro.

IKEA wybuduje również centrum handlowe w Lublinie. Działka, na której ma być zbudowane centrum, ma prawie 30 hektarów, znajduje się na obrzeżach miasta, przy drodze wyjazdowej z Lublina w kierunku Białegostoku. Centrum handlowo-usługowe ma mieć ok. 110 tys. metrów kw. powierzchni. Jego integralnym elementem ma być sklep IKEA o powierzchni ponad 30 tys. metrów kw. Ponadto w centrum ma być około 200 sklepów.

Jak jednak podkreśliła rzeczniczka, termin rozpoczęcia budowy centrum nie jest jeszcze dokładnie znany. "Trudno powiedzieć kiedy dokładnie zaczniemy budowę, ale przygotowujemy się powoli do realizacji tej inwestycji" - zaznaczyła.

Ponadto, jak dodała, IKEA rozbudowuje swoje sklepy w Poznaniu i Gdańsku, których powierzchnia będzie również zbliżona do 30 tys. m kw. "Poznań i Gdańsk zostaną oddane do użytku w najbliższych miesiącach" - podkreśliła.

W Poznaniu, wokół rozbudowywanego sklepu IKEA, ma powstać miasteczko handlowe Bulwary Poznańskie. Wartość inwestycji to około 175 mln euro. Sklepy tego kompleksu handlowego będą przypominały kamienice w małych miasteczkach. W centrum w pierwszej fazie znajdzie się 110 sklepów o łącznej powierzchni 40 tys. m kw. Bulwary zaoferują również place zabaw oraz interaktywne ścieżki edukacyjne dla najmłodszych klientów. Szczególną atrakcją miasteczka będzie całoroczne lodowisko.

Jak poinformowała Horoszczak, oddanie do użytku pierwszej fazy projektu o powierzchni 40 tys. m kw. jest planowane na jesieni 2010 r. Docelowo miasteczko ma mieć powierzchnie ok. 70 tys. m kw, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy druga faza projektu zostanie ukończona.

Jak zaznaczyła rzeczniczka, zainteresowanie przedsiębiorców miasteczkiem jest duże - zostało tam już wynajęte kilkadziesiąt procent powierzchni handlowej.

 

Przeczytaj także:

Ikea może zatrudnić w nowej polskiej fabryce 2 tys. osób


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA