/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Fakro kontra Velux - Komisja Europejska zamknęła postępowanie

Drewno.pl

Autor: dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2009-01-10


Komisja Europejska zamknęła postępowanie antymonopolowe w VELUX Group i nie stwierdziła naruszeń prawa konkurencji - podaje Velux. "VELUX Group szanuje zasady wolnej konkurencji i docenia pracę organów, które ją chronią. Jesteśmy otwarci na wszelkie działania tych organów. Jesteśmy przekonani, że VELUX Group działa zgodnie z obowiązującym prawem, i oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników dochodzenia." - mówi zarządzający Veluxem Jørgen Tang-Jensen.

Fot. Velux

Jak do tej pory Komisja Europejska nie zajęła oficjalnego stanowiska co do zarzutów i dowodów, które Fakro przedstawiło. Nasza firma otrzymała tylko pismo o zamknięciu dochodzenia - informuje Fakro.

Polski producent okien dachowych - Fakro, zwróciło się do Komisji Europejskiej z wnioskiem o podjęcie działań antymonopolowych wobec konkurencyjnej, duńskiej grupy Velux w połowie zeszłego roku. Dochodzenie obejmowało między innymi niezapowiedziane kontrole w biurach grupy Velux i w firmach dilerskich jesienią zeszłego roku.

Velux jest największym na świecie producentem okien dachowych. Firma nie podaje informacji na temat wielkości produkcji ani wielkości sprzedaży. Według szacunków posiada ok. 80% udziału w globalnym rynku pod względem wartości sprzedanych okien. Fakro zajmuje pozycję wicelidera z udziałem w rynku światowym szacowanym na około 15% pod względem ilości sprzedawanych okien.

O szczegółach dotyczących tego tematu można przeczytać w artykułach:
Wojna okien dachowych - Fakro vs. Velux
Fakro dostarcza szczegółów działań Veluxa
Kontrola antymonopolowa w siedzibie Veluxa


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz