/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Umowy kredytowe Barlinka

Barlinek

Autor: dja
Źródło: Barlinek
Data: 2009-01-07


Barlinek SA i jego spółka zależna - Barlinkiem Inwestycje Sp. z o.o. zawarły umowę kredytową z ABN Amro Bank (Polska) SA. Bank udzielił spółkom kredytu odnawialnego na łączna kwotę 50 mln zł.

Z tytułu umowy zostały ustanowione lub będą ustanowione następujące zabezpieczenia na rzecz banku:
- zastaw rejestrowy na posiadanych przez Barlinek Inwestycje Sp. z o.o. towarach i surowcach do produkcji Barlinek Inwestycje Sp. z o.o. tj. oznaczonych co do gatunku zapasach i wyrobach gotowych o wartości ponad 76mln zł. Ustanowienie zastawu rejestrowego nastąpi z chwilą wpisu zastawu w rejestrze zastawów.
- dobrowolne poddanie się egzekucji na rzecz banku przez Barlinek SA oraz Barlinek Inwestycje Sp. o.o.;
- cesja praw z polis ubezpieczenia towarów i surowców do produkcji objętym zastawem rejestrowym ustanowionym na rzecz banku.

Kredyt dostępny będzie do 31 grudnia 2009 roku. Data ta jest ostatecznym terminem spłaty kredytu.

Jednocześnie Barlinek SA poinformował, ze przedłużył gwarancję udzieloną Europejskiemu Bankowi Odbudowy i Rozwoju będącą zabezpieczeniem zobowiązań Barlinek Invest LLC z siedzibą w Winnicy na Ukrainie wynikających z umowy kredytu na podstawie której, EBOR udzielił Barlinek Invest kredytu w wysokości 48,424 mln euro (co na dzień zawarcia umowy stanowiło ponad 185,806 mln zł). Gwarancja została przedłużona do dnia 31 grudnia 2009r. jako zabezpieczenie spłaty odsetek, prowizji oraz dodatkowych kosztów powstałych wobec EBOR.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz