/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Husqvarna Tour - już za 2 dni

Biuro Prasowe HUSQVARNA

Autor: Milena Zielińska
Źródło: Biuro Prasowe HUSQVARNA
Data: 2009-01-06


Już za 2 dni, 8 stycznia 2009 roku, w Karpaczu rozpocznie się HUSQVARNA TOUR- wyścig psich zaprzęgów rozpoczynający nowy wiek tego sportu. Na starcie stanie 50 załóg i prawie 200 psów.

HUSQVARNA TOUR 2008HUSQVARNA TOUR 2008Fot. HUSQVARNA

HUSQVARNA TOUR będzie wejściem w drugi wiek historii sportu psich zaprzęgów, w zeszłym roku obchodziliśmy 100. rocznicę tego sportu. Tegoroczny wyścig będzie też okazją do uczczenia kolejnej ważnej rocznicy: 100-lecia zdobycia Bieguna Północnego. Do geograficznego Bieguna Północnego jako pierwszy dotarł Robert Peary. Wyruszył on 1 marca 1909 roku, a dotarł  po 37 dniach wyprawy (7 kwietnia 1909 roku). Wtedy do bieguna dotarło jedynie 5 osób z 23-osobowej ekipy. Zdobycie Bieguna Północnego było pierwszym wielkim osiągnięciem w tej dziedzinie.

100 lat tradycji, 200 psów, 300 km trasy...

W tym roku pomiędzy 4 a 11 stycznia zaprzęgi z Polski i Europy pokonają ponownie  prawie 300 km. Organizatorzy spodziewają się na starcie około 50 załóg, które będą walczyły o Puchar Polski oraz Puchar Europy. Wyścig składa się z 2 części. Pierwsza odbędzie się w dniach: 4-7 stycznia w czeskich Karkonoszach. Następnie, w dniach: 8-11 stycznia, po polskiej stronie, w Karpaczu odbędzie się drugi etap wyścigów – HUSQVARNA TOUR. Zasadą gonitwy jest prowadzenie na całej trasie tego samego zaprzęgu psów. Osoby prowadzące zaprzęg tzw. maszerzy startują w dwóch klasach, ze względu na ilość psów w zaprzęgu. W klasie limitowanej na zaprzęg składa się maksymalnie 6 psów, zaś w klasie nielimitowanej 8 do 10 psów. Wyścig jest „egzaminem” dla doświadczonych zawodników z Europy przed startem w najtrudniejszych i najsłynniejszych europejskich gonitwach.

Organizatorem imprezy w Polsce jest: Polski Związek Sportu Psich Zaprzęgów reprezentowany przez Klub „INUIT”. Sponsorem Generalnym zawodów jest firma HUSQVARNA.

Tradycja psich zaprzęgów w wielu miejscach zbiega się z historią firmy HUSQVARNA. Firma HUSQVARNA pochodzi ze Szwecji, w której tradycja wyścigów psich zaprzęgów sięga wielu lat. Psy zaprzęgowe, zawsze miały na celu umożliwienie i ułatwienie pracy ludziom w niezwykle ciężkich warunkach klimatycznych. Tak też jest z firmą HUSQVARNA, która stara się ułatwiać wykonywanie  codziennych obowiązków związanych z domem i ogrodem dzięki innowacyjnym rozwiązaniom stosowanym w swoich maszynach. Kiedyś psy pomagały w wyprawach po złoto, a teraz wygodzie i bezpieczeństwu w płatnościach sprzyja karta kredytowa firmy HUSQVARNA idealne łącząca nowoczesność i użyteczność.– powiedział Piotr Stański, Manager ds. Marketingu i Sprzedaży firmy HUSQVARNA.

Więcej informacji na: www.husqvarnatour.pl i www.husqvarna.pl

Husqvarna Tour - już za 2 dni (Zdjęcia: 3)

HUSQVARNA TOUR 2008HUSQVARNA TOUR 2008HUSQVARNA TOUR 2008

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz