/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Nowatorski pomysł koncernu IKEA

Autor:
Źródło: Dziennik Łódzki
Data: 2004-08-10


IKEA chce, by przez jej nowe centrum handlowe, budowane przy ul. Pabianickiej w Łodzi, przejeżdżał tramwaj. Szwedzka firma ma zamiar zainwestować w budowę trakcji tramwajowej.

Łódź byłaby pierwszym miastem w Polsce, w którym klienci sklepu mogliby korzystać z tego środka komunikacji. Do hipermarketów IKEA w innych miastach można dojechać albo specjalnym autobusem bezpłatnym (Janki koło Warszawy, Gdańsk, Wrocław) lub miejskim (Katowice, Kraków, Poznań i Warszawa).

"Rozpatrzymy wymagania inwestora przy opracowaniu planu przestrzennego zagospodarowania miasta" - mówi Marek Michalik, wiceprezydent Łodzi.

Linia tramwajowa, wiodąca przez centrum, to tylko jeden z nowatorskich pomysłów koncernu IKEA. Model łódzkiego hipermarketu ma być pionierskim projektem, wprowadzonym w naszym kraju. IKEA zaznacza, że inne sklepy, które znajdą się na tym terenie, powinny zajmować się pokrewnymi branżami i wzajemnie uzupełniać. W sąsiedztwie mile więc będzie widziane towarzystwo innego salonu meblowego, natomiast wiadomo już, że obok nie pojawi się np. salon samochodowy.

Decyzje o planie zagospodarowania przestrzennego mają zapaść w tym roku. Obie strony: polska i szwedzka nadal podtrzymują, że pierwsze zakupy w łódzkiej IKEA klienci będą mogli zrobić pod koniec 2005 roku.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz